Data: 2020.07.04 05:37
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Maudžia kairį šoną pilvo apačioje

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2019-03-06 12:33:54

Klausimas. Maždaug nuo gruodžio pabaigos vargina diskomfortas kairėje apatinėje (klubinėje) pilvo dalyje. Simptomai - maudimas, spaudimo jausmas, trumpai trunkantys aštresni spazmai. Kartais skausmas iš kairės pusės pereina į dešinę ir yra juntamas atsigulus ant kairiojo šono. Labiausiai diskomfortas ir maudimas susijęs su judesiais, o spaudimas kairėje pilvo srityje jaučiamas atsigulus ant nugaros. Kartais aštresnio pobūdžio skausmas plinta į kairiąją sėklidę ir varpą. Taip pat jaučiamas deginančio pobūdžio maudimas kairiajame klube ir gaktos srityje. Atlikti tyrimai: šlapimo tyrimas, šlapimo pasėlis ir tepinėlis, pilvo organų echoskopiją, pilvo organų rentgenas, gastroskopija ir kolonoskopija. Bendras kraujo tyrimas ir biocheminiai tyrimai, koprologinis tyrimas. Skydliaukės TTH (2016 m. buvo nustatytas autoimuninis tiroiditas). Visi tyrimai atitiko normą ir patologijų nerodė. Konsultavo chirurgas, echoskopuotojas, gastroenterologas ir urologas. Galiausiai buvau nusiųstas pas neurologą dėl galimos stuburo patologijos, tačiau neurologė teigia, kad pilvo srityje dėl stuburo diskomforto ir skausmų negali būti, nors man tempimas plinta ir į kairiąją koją, įtempta vidinė pusė ir sėdmuo, kuris kartais nevalingai susitraukinėja. Patarkite, kur toliau turėčiau kreiptis dėl išlikusio diskomforto ir dirglios šlapimo pūslės. Kokius dar tyrimus reikėtų padaryti, kad tiksliai būtų nustatyta nusiskundimų priežastis. Arvydas, 33 m.

Mindaugas Danilevičius. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako gydytojas urologas dr. Mindaugas Danilevičius

Jūsų skundai (skausmai, susiję su judesiais, deginančio pobūdžio ir plintantys į kairiąją sėklidę bei varpą) labiausiai panašūs į neurologinius skausmus. Lieka neaišku, ar buvo jums jau atlikta kompiuterinė stuburo tomografija arba stuburo magnetinis rezonansas (MRT). Kaip supratau, šių tyrimų dar nespėjote atlikti, rekomenduočiau su gydytojo neurologo žinia atlikti ir stuburo MRT. MRT - tai nekenksmingas, be rentgeno spinduliuotės tyrimas, atsakantis į daugelį klausimų tuo atveju, jei patologija, sukelianti šią simptomatiką, yra tiesiogiai susijusi su stuburo problemomis. Dėl dirglios šlapimo pūslės, kai lieka neaiški diagnozė, gali būti gydytojo urologo atliekama cistoskopija bei urodinaminis tyrimas.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.