Data: 2020.08.07 07:43
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Mano klasiokai apšneka mane...

vlmedicina.lt | 2013-09-10 00:02:54

Klausimas. Kodėl mano klasiokai apšneka mane, net turiu kariauti su jais? Jie sako apie mano plaukus - kada juos dažysiu... Ką daryti, kad jie nieko nesakytų apie mano plaukus? Ar turėčiau nekreipti dėmesio, ar kaip nors įžūliai atšauti jiems, ar eiti dažyti plaukų? Inga, 16 m.

Mokinė
© Fotolia.com

Atsako psichologė Viktorija Gončarova

Kaip suprantu, tu patiri patyčias mokykloje dėl savo išvaizdos (plaukų spalvos). Patyčios mokykloje - tai didelė problema ir natūralu, kad tu jautiesi sutrikusi ir tave tai skaudina. Jeigu tu perdažysi plaukus, kaip nori tavo klasiokai, tai nebūtinai sustabdys patyčias. Suprantu, kad nekreipti dėmesio gana sudėtinga. Svarbu tau išmokti apginti savo nuomonę ir sustiprinti pasitikėjimą savimi, kuris padės tau stabiliau jaustis ir būti laisvai nuo aplinkinių vertinimo.

Rekomenduočiau tau pratimą, kuris padėtų atgauti pasitikėjimą savimi. Kiekvieną rytą atsibudus kelis kartus pakartoti šią frazę: „Aš verta meilės tokia, kokia Aš esu, Aš pasitikiu savimi ir priimu save, ramiai ir užtikrintai reaguoju į kritiką, Aš verta paties geriausio“. Kartoti ne mažiau kaip 40 dienų, o po to - pagal poreikį.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.