Data: 2020.07.09 21:41
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Lūžo šlaunikaulis. Kokia priklauso reabilitacija?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-11-09 00:02:58

Klausimas. Prieš pusantro mėnesio patyriau šlaunikaulio lūžimą. Po dviejų mėnesių turi būti skirta reabilitacija. Kokia reabilitacija priklauso - ar ambulatorinė II, ar stacionari (t.y. pilnai apmokama - gydymas, gyvenimas, maitinimas?) Ačiū. Vida, 49 m.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Valstybinės ligonių kasos atsakymas

Pirmiausia norėtume informuoti, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokama medicininė reabilitacija gali būti skiriama tik privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims.

Siuntimo medicininei reabilitacijai tvarką nustato sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 17 d. įsakymas „Dėl medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo“. Minėtu įsakymu patvirtintuose medicininės reabilitacijos paslaugų suaugusiesiems teikimo specialiuosiuose reikalavimuose yra nurodyti susirgimai ir biosocialinių funkcijų sutrikimo lygiai, pagal kuriuos pacientui gali būti skiriamos stacionarinės arba ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugos.

Pagal minėtą įsakymą, esant nustatytam šlaunikaulio lūžiui, priklausomai nuo paciento sveikatos būklės sunkumo ir biosocialinių funkcijų sutrikimų lygio, gali būti skiriama ambulatorinė arba stacionarinė reabilitacija. Tik gydantis gydytojas, pasikonsultavęs su fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju ir įvertinęs paciento diagnozę, gretutines ligas, taikytą gydymą, ligos sunkumo laipsnį, biosocialinių funkcijų sutrikimo lygį, galimas kontraindikacijas ir kitus aktualius duomenis, sprendžia, kokia reabilitacijos rūšis (stacionarinė ar ambulatorinė reabilitacija) pacientui gali būti paskirta. Atkreipiame dėmesį į tai, kad daliai pacientų medicininė reabilitacija gali būti iš viso neatliekama dėl medicininių kontraindikacijų.

Taip pat norėtume atkreipti dėmesį, kad poliklinikos gydytojai pacientams gali skirti ambulatorinę, palaikomąją ir pakartotinę reabilitaciją. Stacionarinę reabilitaciją poliklinikos gydytojai gali skirti tik tiems pacientams, kuriems, netekus galūnės, buvo atliktas pirminis protezavimas. Stacionarinę reabilitaciją suaugusiesiems pacientams gali paskirti stacionaro gydantis gydytojas. Jeigu pacientui stacionarinę reabilitaciją reikalinga taikyti vėliau, tokiu atveju stacionaro gydantis gydytojas siuntime nurodo konkrečią stacionarinės reabilitacijos pradžios datą.

 

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.