Data: 2020.08.05 11:45
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Linksta kojos. Kas galėtų būti?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2011-10-19 20:26:39

 

Viktoras Rimas Geraskinas. Ligitos Sinušienės nuotr.

Klausimas. Norėčiau paklausti, kas tai galėtų būti: prieš kelias dienas ėjau iš poliklinikos namo (sirgau) ir netoli namų kojos tarsi sulinko per kelius kaip sulankstoma kėdutė. Neprisimenu, kaip atsikėliau, nusivaliau kelnes, tuo metu jaučiausi tarsi apsvaigusi,  bet tai truko tik keletą sekundžių. Grįžus namo vėl kojos linktelėjo, tik neparkritau... Jokių vaistų nevartoju, tuo metu buvau su sportiniais bateliais, o ir išgėrusi nebuvau. Kas tai galėtų būti? Ar tai rimta?

 Atsako gydytojas neurologas Viktoras Rimas Geraskinas

 Tai greičiausiai buvo alpimui artimos būklės dėl ūmaus kraujo spaudimo nukritimo. Priklausomai nuo to, kiek spaudimas sumažėja, tokiu laipsniu pasireiškia ir svaigimas bei silpnumas. Kuo mažiau kraujo į smegenis širdis pripumpuoja, tuo didesnis svaigimas, o jei pasiekia tam tikrą ribą – galima prarasti net sąmonę. Rekomenduočiau pasekti spaudimą, kreiptis į šeimos gydytoją, tikslinga pasidaryti širdies tyrimus, išsitirti, ar organizmui netrūksta kokių mikroelementų.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.