Data: 2020.07.10 10:36
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Limfmazgiai įspėja apie rimtas ligas

Šaltinis: Valstiečių laikraštis | 2017-02-16 00:10:55

„Prieš porą savaičių peršalau ir ant kaklo padidėjo limfmazgis. Jis kelintą savaitę nemažėja ir yra skausmingas. Ką reikėtų daryti?“ – klausia Arūnas iš Pabradės.

© Fotolia.com

Atsako gydytojas endokrinologas prof. Vaidotas Urbanavičius

Limfmazgių yra įvairiausiose organizmo vietose. Jų padidėjimas gali atspindėti įvairius sutrikimus, pavyzdžiui, uždegimą ar infekciją. Limfmazgiai yra tam tikri vartai, apsaugantys nuo infekcijos plitimo. Sudėtinga pasakyti, ar peršalimas susijęs su limfmazgio padidėjimu. Tai gali būti ir infekcinės mononukleozės požymis. Sergant infekcine mononukleoze, jaunesniems žmonėms dažnai padidėja limfmazgiai, jie būna skausmingi. Tai gali tęstis kelias savaites. Jeigu kyla įtarimų, reikėtų kreiptis į gydytoją, kad šis apžiūrėtų ir nuspręstų, ką daryti. Kartais elementarus kraujo tyrimas leidžia įvertinti, ar limfmazgio padidėjimas susijęs su uždegimu. Jeigu tai uždegimas, jam praėjus limfmazgių reakcija taip pat praeina.

Apskritai vertėtų sunerimti, kai limfmazgis padidėja, nes normaliai jų neturėtume apčiuopti – tuo labiau jie neturėtų būti nei sukietėję, nei skausmingi. Žinoma, tai gali būti ir banali apsauginė reakcija, bet taip pat ir rimtesnės ligos požymis.

Padidėję limfmazgiai gali įspėti ir apie kraujo ligas.. Limfmazgiai taip pat dažnai būna ir išplitusio proceso išraiška. Tai gali būti piktybinė liga, kuri plinta per limfinę sistemą, o tam tikros vietos limfmazgiai į tai reaguoja ir būna pažeisti šio proceso. Esant skydliaukės uždegimui taip pat dažnai padidėja kakle limfmazgiai. Nors dažniausiai skydliaukės funkcijos sutrikimas nepaliečia limfmazgių.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.