Data: 2020.08.11 06:26
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Kauno klinikos stiprina bendradarbiavimą su vokiečiais

vlmedicina.lt | 2015-07-08 09:01:53

Liepos 7 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Kauno klinikų atstovai dalyvavo susitikime su delegacija iš Vokietijos, Lipės regiono.

Lietuvoje lankėsi Lipės klinikų medicinos vadybininkas Dr. Helmut Middeke, Lipės apskrities psichiatrijos centro medicinos vadybininkas Dr. Ahmad Bransi bei Lipės apskrities tarptautinių ryšių specialistas Bernd-Heinrich Korte.

Delegacijos vizito metu LSMU struktūrą ir studijas pristatė LSMU užsieniečių studijų skyriaus prodekanas dr. Alvidas Šarlauskas. Su Kauno klinikomis trumpai supažindino Kauno klinikų direktorė visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms prof. Lina Jaruševičienė.

Susitikimas
Kęstučio Šimatonio nuotr.

Vokiečių delegaciją lydėjo Kauno savivaldybės Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus vedėjas Raimundas Šmitas, kuris ypač džiaugėsi ilgamete partneryste tarp Kauno ir Lipės apskričių. Taip pat šie miestai yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį.

Tiek vokiečių, tiek ir lietuvių atstovai prezentacijų metu ypač aktyviai domėjosi esamomis studentų bei gydytojų mainų ir stažuočių galimybėmis. Lipės klinikų medicinos vadybininkas H. Middeke buvo maloniai nustebintas Kauno klinikų įgyvendintų konsultacijų per metus gausa bei atidžiai analizavo LSMU siūlomas studijų programas iš užsienio atvykstantiems studentams.

Vokietijos delegacijos nariai paminėjo, jog Kauno ir Lipės miestai yra pakankamai panašūs savo dydžiu, todėl susitikimo tikslas yra pasiekti dar artimesnį abejoms šalims atstovaujančių medicinos specialistų bendradarbiavimą.

LSMU atstovavęs užsieniečių studijų skyriaus prodekanas dr. A. Šarlauskas taip pat turėjo nemažai klausimų kolegoms iš Vokietijos. Buvo diskutuojama apie galimybes atvykti studentams, kurie pareiškia norą savanoriauti medicinos srityje bei aptartas klausimas dėl geriausių savo srities specialistų atvykimo ir konsultavimo tiek Lietuvoje, tiek ir Vokietijoje.

Po susitikimo ir diskusijų LSMU bibliotekoje vokiečių delegacija buvo pakviesta apžiūrėti vos prieš metus duris atvėrusį LSMU Naujausių farmacijos bei sveikatos technologijų centrą, kuriame farmacijos fakulteto atstovas nuodugniai papasakojo apie įspūdingas šio centro galimybes ir dešimtyje laboratorijų vykdomus tyrimus.

Vokietijos delegacijos vizitas buvo užbaigtas aplankant Kauno klinikų padalinius ir susipažįstant su jų veikla bei kolektyvu.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto informacija