Data: 2020.09.20 13:09
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Lėtinis tonzilitas. Kaip gydytis?

vlmedicina.lt | 2013-03-28 00:02:02

Klausimas. Prieš porą metų pastebėjau tonzilėse skylutes, kuriose atsiranda nemalonaus kvapo balti darinukai. Niekad neskauda, temperatūra dėl to nepakyla, tonzilės nedidėja, gal tik skylutės šiek tiek padidėjo, jei skauda, tai tik gerklę. Net nesupratau, kas tai yra, kartais jas išspausdavau. Tiesa, ta pati problema yra ir mamai. Tik vėliau pradėjus domėtis sužinojau, kad tai vadinama lėtiniu tonzilitu. Anksčiau nepatyriau jokio diskomforto dėl to ir nesidomėjau dėl gydymo. Sunerimau tik neseniai, kai patyriau 9 savaičių persileidimą. Tada pradėjau galvoti, kad tai gal gali būti persileidimo priežastis. Ar reikėtų atlikti kokius nors tyrimus, susijusius su lėtiniu tonzilitu, ir ar yra koks nors gydymas ar tik tonzilių operacija? Ilona, 40 m.

Vaistai
© Fotolia.com

Atsako gydytojas otorinolaringologas Dainius Guzevičius

Tonzilės būna kiek "skiltėtos" struktūros, su savotiškomis "kišenėmis" arba kriptomis, kuriose kartkartėmis susidaro balti nusilupusių gleivinės ląstelių kamštukai, primenantys varškės trupinėlius. Dažniausiai jie savaime pasišalina, kai kas juos patys linkę išsispausti šaukštelio kotu. Kaip pagrindinę indikaciją tonzilėms šalinti įvardinčiau dažnai besikartojančias pūlingas anginas. Jūsų atvejui rekomenduočiau išsitirti ASO titrą, rodantį organizmo sensibilizaciją sukėlėjui. Net ir radus jį padidėjusį, tiksliau apie jo sąsajas su įvykusiu persileidimu galėtų pakomentuoti ginekologas. Vaistinėse yra homeopatinių preparatų, veikiančių limfoidinio audinio funkciją.

vlmedicina.lt

 

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.