Data: 2020.08.15 02:53
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Lėtinis cistitas: kaip jį išsigydyti?

vlmedicina.lt | 2013-09-21 00:02:47

Klausimas. Kaip išsigydyti lėtinį cistitą? Rūta, 49 m.

Marius Jasėnas
Marius Jasėnas. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako gydytojas urologas Marius Jasėnas

Cistitu dažniausiai serga moterys - 20–40 proc. jų bent kartą gyvenime perserga šia liga. Tai lemia jų šlapimo takų anatomijos ypatumai, t.y. trumpa šlaplė, esanti netoli išangės, iš kurios bakterijos lengvai patenka į šlaplę ir šlapimo pūslę (dažniausi sukėlėjai  -  E. coli, taip pat S. Saprofiticus, Klebsiela, P. Mirabilis), patenkantys iš žarnyno. Sąlygos, skatinančios sirgti cistitu, yra higienos nesilaikymas, peršalimas, vidurių užkietėjimas, ginekologinės ligos ir pan.

Svarbu nepamiršti ieškoti cistito priežasties ir tikslingai surinkti anamnezę, ypač jei liga kartojasi. Ją gali sukelti specifiniai, pvz., tuberkuliozės, ar lytiniu keliu plintantys sukėlėjai. Šlapimo pūslės uždegimas gali būti ir neinfekcinis: radiacinis, cheminis, intersticinis. Moterims pasikartojančio cistito priežastis gali būti dėl ginekologinės (onkologinės) ligos, todėl reikia ginekologo konsultacijos. Moterys dažnai išsigąsta hemoraginio cistito, kuris paprastai  praeina paskyrus tinkamą antibakterinį gydymą. Cistitą imituoti gali cistalgija, kurios klinika tokia pati, kaip cistito, bet atlikus cistoskopiją ir kitus tyrimus, pakitimų nerandama.

Jei cistito priežastis neaiški ir nėra galimybių atlikti būtinų tyrimų, reikėtų konsultuotis su urologu.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.