Data: 2020.09.21 23:12
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kuo paįvairinti septynių mėnesių kūdikio mitybą?

vlmedicina.lt | 2015-10-07 00:02:44

Klausimas. Kūdikiui septyni mėnesiai. Valgome morką, moliūgą, cukiniją, žiedinį kopūstą, brokolį. Iš košių labiausiai patinka avižinė su obuoliu, ryžiai. Kalakutiena, triušiena. Kaip dar paįvairinti valgiaraštį? Ar kruopas galima maišyti su mėsa, daržovėmis, kad kitokių skonių pajustų? Gal dar kokių produktų reikia pradėti duoti? Aistė.

Indrė Būtienė
Indrė Būtienė. © Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Atsako vaikų ligų gydytoja, pulmonologė-alergologė dr. Indrė Būtienė

Kadangi kūdikiui tik 7 mėnesiai, nereikėtų skubėti duoti itin įvairaus maisto. Įvairiais maisto produktais mitybą reikia praturtinti palaipsniui, kad vaikučio organizmas, t.y. virškinamasis traktas, spėtų prisitaikyti prie naujo maisto. Jūsų išvardintame sąraše pasigedau vaisių (obuolys, bananas, slyvos, uogos ir t.t.), iš daržovių galima dar duoti bulves, burokėlius. Košes galima duoti įvairias, galima ir maišyti su įvairiomis daržovėmis. Svarbu vertinti, ar duodamą maistelį vaikas gerai toleruoja, ar neatsiranda alergijos požymių.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.