Data: 2020.08.06 23:02
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kuo balinti dantis?

vlmedicina.lt | 2014-02-20 00:02:02

Klausimas. Kuo saugiausia šiek tiek pasibalinti dantis? Ar balinimas negadina emalio? Ar tai geriau atlikti pas dantistą? Balinančios dantų pastos, kurias naudojau, nepadeda. P., 28 m.

Dantys
Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako odontologijos klinikos „Ovidenta“ gydytoja odontologė Marija Jagminaitė

Dantis balinti galima namie ir gydytojo kabinete. Bene saugiausias šiuo metu taikomas balinimas kabinete – tai vadinamosios kapos. Tam reikia padaryti žmogaus dantų atspaudus - tai ir bus tos vadinamosios kapos. Kas vakarą namuose žmogus kapas ištepa balinamuoju geliu ir jas užsidėjęs eina miegoti. Balinamojo gelio koncentracija siekia 12 proc. Tai laikoma saugiausia koncentracija. Balinimo kursas – dvi savaitės, kas antrą naktį.

Gydytojo kabinete taip pat taikomas kitas balinimo būdas – diodinėmis lempomis. Efektas matomas jau po vienos valandos, nes naudojama labai stipri peroksido koncentracija – net 35 proc. Nors šio metodo rezultatas labai greitas, tačiau jis turi labai nemalonų pašalinį efektą – dantys gali tapti labai jautrūs. Kartais prireikia net nuskausminamųjų vaistų ir įvairių tepalų bei gelių. Taip pat po tokio balinimo atsiranda emalio mikroįtrūkimai, kurie laikui bėgant užsipildo.

Namų sąlygomis balinamasi su įvairiomis dantų pastomis, balinimo juostelėmis. Jei dantų balinimo priemones pirksite internetu, galite rasti labai didelės koncentracijos priemonių, kurios bus kenksmingos. Šiuo atveju reikia turėti sąmoningumo ir vaikantis baltų dantų efekto, nepamiršti apie pačių dantų sveikatą.

VLmedicina

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.