Data: 2020.09.22 05:28
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Krūpčiojimas ir traukuliai užmigus

vlmedicina.lt | 2014-04-05 00:02:45

Klausimas. Kai tik atsigulu iškart užmiegu ir garsiai užknarkiu. Miegas trunka apie minutę, kol pradedu krūpčioti, lyg traukuliai apima visą kūną, o po to labai stipriai plaka širdis ir jaučiuosi kaip išsigandusi. Pastaruoju metu tai kartojasi gana dažnai. Jaudinuosi, kad sergu epilepsija ar kažkuo panašaus. Ar taip gali būti? Iš kur tie traukuliai? Kur kreiptis išsitirti ir kokį gydymą taikyti? Audronė, 55 m.

Vytautas Šimkus
Vytautas Šimkus. Asmeninio archyvo nuotr.

Atsako Kauno V. Šimkaus šeimos medicinos centro šeimos gydytojas Vytautas Šimkus

Jūsų nusiskundimai būdingi obstrukcinei miego apnėjai. Jos išsivystymą gali sąlygoti labai įvairios priežastys. Ji dažniau išsivysto esant dideliam kūno svoriui, sergant diabetu, esant ausų, nosies, gerklės organų patologijai. Siūlyčiau su šeimos gydytojo siuntimu kreiptis į LSMU Kauno klinikų konsultacinę polikliniką pas gydytoją pulmonologą, kad patikslintų diagnozę, esant reikalui paskirtų polisomnografijos tyrimą miego laboratorijoje. Taip pat gali būti reikalingos ir neurologo ar ausų, nosies, gerklės ligų gydytojo konsultacijos. Nustačius tikslią diagnozę bus paskirtas reikalingas gydymas.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.