Data: 2020.07.03 02:23
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Koks kraujospūdis normalus žmogui, sulaukusiam 80 metų?

vlmedicina.lt | 2015-04-17 00:02:12

Klausimas. Man 82 metai, ūgis – 165 cm, svoris – 85 kg. Dieną kraujospūdis svyruoja 65-90 ir 115-150. Jaučiuosi prastai – nuolat svaigsta galva, apėmusi apatija, mieguistumas, nenoras niekuo užsiimti, tiesiog „traukia prie žemės“. Kasdien vartoju keturis vaistus ir aspiriną. Vaikai sako, kad tiek vaistų kasdien nereikėtų vartoti, ir jausčiausi geriau. Koks kraujospūdis yra normalus mano amžiaus žmogui? Petras, 82 m.

Stetoskopas
Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako Kauno Vytauto Šimkaus šeimos medicinos centro šeimos gydytojas Vytautas Šimkus

Gerbiamas Petrai, kadangi vartodamas minėtus vaistus jaučiatės blogai, o dienos bėgyje labai svyruoja kraujospūdis, siūlyčiau pasitarti dėl gydymo korekcijos su šeimos gydytoju arba kardiologu. Negalavimų priežastis gali būti ir jums esantis didelis antsvoris, todėl būtų tikslinga ir dietologo konsultacija. Jums reikėtų palaikyti ne aukštesnį kaip 140/90 mmHg kraujospūdį.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.