Data: 2020.09.21 03:11
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Skausmingos ir gausios mėnesinės. Kas padėtų?

vlmedicina.lt | 2013-09-27 00:02:31

Klausimas. Pastaruosius kelis mėnesius mėnesinių ciklas buvo reguliarus, mėnesines yra be galo gausios ir labai skausmingos, net šlapinantis norisi verkti iš skausmo. Kokias kontraceptines priemones patartumėte vartoti, esant tokiai situacijai? Karolina, 17 m.

Kontraceptikai
© Fotolia.com

Atsako gydytoja akušerė ginekologė Rita Banevičienė

Visų pirma reikėtų išsiaiškinti, ar mūsų su Karolina gausių mėnesinių sąvoka sutampa. Nes aš  „gausiomis mėnesinėmis“ laikau ilgiau nei 7 dienas trunkantį gausų kraujavimą pliūpsniais ar su kraujo krešuliais, kai higieninius įklotus ar tamponus reikia keisti kas kelias valandas, taip pat ir naktį. Tokio pobūdžio mėnesinėms kartojantis, netenkama daugiau kraujo nei jo atkuriama, dėl to pasireiškia mažakraujystė. Tokiu atveju gydymui būtų tikslingos kontraceptinės piliulės, kurios, be kita ko, padėtų apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo. Priešingu atveju, įvertinus Karolinos jauną amžių (17 metų), gal pakaktų nesteroidinių priešuždegiminių ar paprastų skausmą malšinančių medikamentų, kurie taip pat sumažintų skausmą ir kraujavimą. Rekomenduoju Karolinai užvesti mėnesinių kalendorių, kuriame ji tiksliai pažymėtų mėnesinių pradžią, pabaigą, sunaudotų priemonių kiekį bei aptartų jį su gydytoju ginekologu.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.