Data: 2020.09.25 07:30
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kokios reabilitacijos priemonės tinka kraujotakai gerinti?

vlmedicina.lt | 2015-08-11 00:01:23

Klausimas. Kokios reabilitacijos procedūros senam (84 m.) žmogui padėtų pagerinti kraujotaką? Dažnai smarkiai svaigsta galva. Jolanta.

Atsako fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Vaiga Kovalenko

Vaiga Kovalenko
Vaiga Kovalenko

Dėl konkrečių reabilitacinių priemonių skyrimo kraujotakai gerinti (kineziterapija, masažas, darsonvalizacija, magnetoterapija, magnetolazerioterapija, galvanizacija ar kt.) reikėtų su siuntimu iš šeimos gydytojo ar neurologo  kreiptis  fizinės medicinos ir reabilitacijos  (FMR) gydytoją konsultacijai  poliklinikoje pagal gyvenamąją vietą. Kaip ir vaistai, taip ir reabilitacinės priemonės FMR gydytojo yra  skiriamos individualiai, įvertinus klinikinius duomenis, gretutines ligas, indikacijas ir kontraindikacijas. Kai kuriais atvejais reabilitacinių priemonių neskiriame, jei yra kontraindikacijų; tęsiamas tik medikamentinis gydymas. Svarbu matyti patį pacientą ir vertinti anksčiau minėtus duomenis individualiu atveju.


 

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.