Data: 2020.08.05 11:39
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kodėl pradėjo skaudėti riebalinį guzelį?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2011-10-14 23:35:49

 

Vytautas Toliušis. Asmeninio archyvo nuotr.

 

Klausimas. Norėčiau pasiteirauti dėl susidariusio riebalinio guzelio galvoje. Prieš porą mėnesių buvau pas odos gydytoją ir jis patvirtino, kad darinys nepiktybinis ir jį galima pašalinti tik jei pati noriu, nes tai tik grožio klausimas. Man neskaudėjo, tiesiog net nejaučiau, kad jis yra. Tačiau jau savaitę man skauda, kai priliečiu, bei aplink raudona pasidarė. Šiuo metu negaliu nuvykti pas gydytoją, nes esu išvykusi. Gal galėtumėte ką nors pasakyti, kodėl taip atsitiko?

 Atsako gydytojas dermatovenerologas Vytautas Toliušis

Kalbama, matyt, apie gerybinį riebalinio audinio augliuką lipomą. Ji gali būti rami, bet tam tikromis sąlygomis gali išsivystyti uždegimas, pvz., iš plauko folikulo uždegimas gali persimesti ir į lipomos kapsulę arba aplink ją. Jei yra uždegimas – galima  pabandyti nuraminti vaistais, jei nenusiramina – išsioperuoti. Nesant galimybių nuvykti pas gydytoją, galima dukart per dieną savaitę laiko darinį patepti antibakteriniu kremu (fucidinu, bacetrocinu ar kt.).

 

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.