Data: 2020.08.07 06:51
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Knarkimas – širdies, metabolizmo ir nėštumo priešas

vlmedicina.lt | 2015-09-24 14:00:02

Daugybė žmonių per miegus knarkia. Dažnai knarkimas neatsiejamas nuo miego apnėjos, o abu šie reiškiniai – miego sutrikimai. Tiesa, miego apnėja visuomet sukelia knarkimą, o knarkimas ne visuomet baigiasi miego apnėja. Tačiau tuomet iškyla klausimas – jeigu miego apnėjos nėra, tai kodėl vis dėlto mes knarkiame? Mokslininkai mano, kad šis reiškinys yra paprasčiausia evoliucijos pasekmė, atsiradusi natūraliai besivystant žmogui.

Miega
© Fotolia.com

Gilioje senovėje garsus knarkimas galėjo būti būdas išgąsdinti priešus ir laukinius žvėris, kol mūsų senoliai miegojo ir buvo bejėgiai apsiginti. Be to, mūsų kūnas miego metu atsipalaiduoja, kaip ir atsipalaiduoja burnos bei kvėpavimo takų raumenys. Tuomet garsas netolygiai pro juos praeina ir štai - turime knarkimą. Tačiau be šių kelių įdomybių egzistuoja ir dar keli keistumai, susiję su knarkimu. Ir su sveikata. Susipažinkime su jais.

2013 metais nustatyta, kad knarkimas gali būti tylus mūsų sveikatos žudikas. Nors, kita vertus, kodėl tylus, jei knarkiama taip, kad net lova braška. Garsus knarkimas – miego apnėjos išdava. O miego apnėjos metu tam tikras kvėpavimo dalis apima obstrukcija, deguonies trūkumas. Be to, knarkimas gali būti pirmas ženklas, jog žmogui gresia rimtos širdies ir kraujagyslių ligos. Nustatyta ir sąsaja tarp vaikų knarkimo ir prasto jų elgesio bei mokymosi ateityje.

Jeigu skundžiatės ir burnojate ant retkarčiais knarktelėjančio sutuoktinio, pagalvokite dar kartą. Nustatyta, kad didžiausi knarkaliai sugeba išgauti net 92 decibelų garsą. Na, tai maždaug gero, galingo grąžto garsas. Tačiau surasta ir viena moteris, kurios knarkimas jo piko metu pasiekdavo 111,6 decibelo. Mokslininkai lygina šį garsą su žemai skrendančio lėktuvo garsu. Žinoma, labai sunku tai įsivaizduoti. Beje, garsus knarkimas susijęs ir su metaboliniu sindromu.

Jei manote, kad knarkimas kenkia tik jūsų sveikatai ir antros pusės nervams, klystate. Pasirodo, knarkiančios moterys pagimdo mažesnius kūdikius ir joms dažniau būna atliekamas cezario pjūvis. Tyrimas buvo atliktas 2014 metais Mičigano sveikatos sistemos universitete, o tyrime dalyvavo 1673 nėščiosios. 35 proc. jų buvo reguliarios knarkalės ir jų gimdymas buvo sudėtingesnis. Be to, joms dažniau nėštumo metu kilo spaudimas ir grėsė preklampsija.

Tai štai kokia sudėtinga toji knarkalių dalia.

Šaltinis:

http://www.entnet.org/content/snoring-and-sleep-apnea


VLmedicina.lt