Data: 2020.07.04 17:28
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kiek priklauso gauti nemokamų reabilitacijos paslaugų?

Šaltinis: vlmedicina | 2016-03-27 00:01:26

Klausimas. Kiek nemokamų reabilitacijos gydymo paslaugų gali būti skirta nemokamai vienos reabilitacijos metu? Gražina.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos atsakymas

Nemokamas reabilitacinis gydymas apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu gali būti skiriamas po ūmių ligų, operacijų, taip pat sergantiems lėtinėmis ligomis ar joms paūmėjus, po traumų ir kitais atvejais. Reabilitacija skiriama ne tada, kai pacientas pageidauja, o tuomet, kai ji reikalinga ir tik gydytojui atsakingai įvertinus paciento diagnozę, sveikatos būklę. Šį gydymą skiria gydantysis gydytojas pagal fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijas. Gydytojas taip pat sprendžia, ar reikalinga reabilitacija stacionare, ar ambulatoriškai, kokia galima jos trukmė.

Pacientui teikiant medicininės reabilitacijos paslaugas, jų mastas kiekvienam konkrečiam atvejui yra nurodytas sveikatos apsaugos ministro įsakyme, reglamentuojančiame medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimą. Pacientui skiriant pavienes ambulatorines reabilitacijos procedūras, jų turi būti paskirta tiek, kiek jų reikia pacientui – apie tai sprendžia gydantis fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.