Data: 2020.10.01 04:06
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kas gali gauti nemokamas medikų paslaugas namuose?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-01-12 00:03:24

"Močiutei 91 m., neseniai pradėjo vaikščioti su vaikštyne. Ją prižiūri tame pačiame name gyvenanti dukra, tačiau ir ji pati serga, jai onkologinė liga, neseniai kartota chemoterapija, darbingumo lygis atitinka I grupę. Ar močiutei priklausytų nemokamas šeimos gydytojo kvietimas į namus, slaugytojų iškvietimas, pvz., kraujui paimti? Bandėm tai paklausti savo mieste, bet sako, kad dabar į namus jau nelabai važiuoja. Močiutei grupės neskyrė, jau nepajėgtų būti vežiojama. Slaugos ir dukra nesitvarko, nepajėgia, kiek gali, tiek prižiūri, bet neišeina ją vis nuvežt apžiūrai", - klausia skaitytoja Renata.

© Fotolia.com

Atsako Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Pacientams, kuriems dėl sunkios sveikatos būklės sudėtinga atvykti į gydymo įstaigą, kur jiems turi būti atliktos procedūros, paslaugos gali būti teikiamos namuose. Gydymo paslaugos namuose gali būti teikiamos pacientams, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros poreikis, taip pat pacientams, kuriems yra atlikta tracheostoma ar gastrostoma. Gydymo paslaugas namuose gali teikti tiek šeimos gydytojas, tiek slaugytojas.

Siuntimą gauti gydymo paslaugas namuose, kurių išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, išduoda šeimos medicinos arba pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiantis gydytojas. Tad pirmiausia reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris įvertinęs pacientės būklę spręs dėl gydymo paslaugų namuose būtinumo.

Ambulatorinės slaugos paslaugų namuose teikimo tvarka ir nustatyta šiame teisės akte.

 

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.