Data: 2020.09.28 22:03
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kankinanti temperatūra be jokių ligos požymių

vlmedicina.lt | 2015-01-16 00:02:45

Kraujo mėginiai
Algirdo Kubaičio nuotr.

Klausimas. Jau antrą mėnesį laikosi 37-37,2 laipsnio C temperatūra. Iš tonzilių iškrapščiau kamščius, tad pamaniau, kad temperatūra laikosi dėl kamščių. Truputį tonziles skaudėjo, tad pradėjau gerti antibiotikus, kaip tik turėjau vieną pakuotę. Ilgiau negalėjau kentėti, nes temperatūra nežmoniškai kankino. Baigiau antibiotikų kursą – nepadėjo. Gal porą dienų buvo nukritusi temperatūra, po to vėl pakilo. Gyvenu užsienyje, neturiu galimybių nueiti pas gydytoją. Kad ir nueičiau, nežinočiau, ką sakyti, nes nieko neskauda, tik kankina varginanti temperatūra, dėl kurios sukelto nuovargio negaliu normaliai net vaikščioti. Ketinu grįžti į Lietuvą, bet nežinau, į kokius gydytojus kreiptis, kai nėra jokių ligos požymių. Ką patartumėte? Po kiek laiko nuo antibiotikų vartojimo pabaigos galima daryti kraujo tyrimus? Lina, 33 m.

Atsako Kauno Vytauto Šimkaus šeimos medicinos centro šeimos gydytojas Vytautas Šimkus

Įvertinęs nusiskundimus ir ligos eigą, įtariu, kad Jums yra lėtinis tonzilitas. Grįžus į Lietuvą patariu kreiptis į ausų, nosies, gerklės ligų gydytoją dėl diagnozės patikslinimo ir gydymo. Lėtinis tonzilitas gydomas konservatyviai (antibiotikais, ryklės skalavimais) arba chirurgiškai pašalinant tonziles (atliekama tonzilektomija).

Kraujo tyrimą galima atlikti bet kada vartojant antibiotikus, taip pat ir iš karto po gydymo jais.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.