Data: 2020.07.13 14:42
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kairėje ausyje jaučiamas pulsas. Kas tai galėtų būti?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2020-01-16 11:56:16

Klausimas. Jau porą savaičių kairėje ausyje jaučiu pulsą. Neskauda, klausa lyg ir nepablogėjusi. Dieną, kai aplinkoje daug garsų, nieko nejuntu, o vakare atsigulus erzina. Kraujo spaudimas normalus (arba truputį mažesnis). Bandžiau judinti galvą į įvairias puses - niekas nesikeičia. Kas čia galėtų būti ir į kokį specialistą kreiptis? Andrius, 43 m.

© Graphicstock.com

Atsako ausų, nosies, gerklės ligų gydytojas Dainius Guzevičius

Ausyse jaučiamas pulsas sietinas su kraujotaka, širdies veikla. Intensyvaus fizinio krūvio metu, pakilus arteriniam kraujo spaudimui, neretai jaučiamas tvinksėjimas ausyse, bet tai būna laikina. Jei pulso jausmas vienpusis, siūlyčiau išsitirti kaklo kraujagysles, ar nėra susiaurėjusios ar vingiuotos kairėje pusėje, pasidaryti kaklo echoskopiją. Objektyvesniam klausos įvertinimui reikėtų LOR specialisto konsultacijos ir toninės audiogramos. Kartu LOR specialistas įvertintų ir vidurinės ausies būklę.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.