Data: 2020.08.11 04:26
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kaip sustiprinti vaiko organizmą po antibiotikų vartojimo?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-02-08 09:29:03

Klausimas. Mano dukrytei 7 metai. Praėjusią savaitę grįžom iš ligoninės, buvo abiejų plaučių pusių uždegimas. Vaistų gavom be galo daug: 2 rūšių antibiotikus didelėm dozėm ir steroidus. Išrašė iš ligoninės ir nieko nepasakė, ką toliau daryti. O juk organizmą reikia sustiprinti po tiek vaistų. Gyvenam Airijoje. Klausimas: ką vaikui rekomenduotumėt organizmui sustiprinti? Probiotikus ? Gal ką kita? Lina, 41 m.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Atsako klinikos "Mama, aš sergu" vaikų ligų gydytoja dr. Indrė Būtienė

Po antibiotikų vartojimo paprastai bent kelias savaites siūloma vartoti probiotikus (gerąsias bakterijas). Dėl organizmo sustiprinimo, tai priklauso nuo to, kokių medžiagų vaikui trūksta - ar yra pakankamas vitamino D, folio rūgšties, geležies kiekis? Tai atsakyti galėtų atliekami papildomi tyrimai. Įprasta praktika - po persirgtos ligos vartoti polivitaminų preparatus. Mano patarimas būtų - tinkamas dienos režimas, pakankamai poilsio ir subalansuota mityba, kad su gaunamu maistu vaikas gautų visas reikalingas maistines medžiagas, mikroelementus ir vitaminus.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.