Data: 2020.07.15 08:04
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kaip sumažinti cukraus kiekį kraujuje?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-05-18 00:01:13

Klausimas. Praeitais metais darė kraujo tyrimą ir cukraus kiekis kraujyje buvo 4,55, sakė, kad tai gan dideli skaičiai. Prieš 2 mėnesius darė vėl, buvo 5,05. O praėjusį mėnesį skaičiukai buvo net 6,11. Gydytojas nepastebėjo atsakymo, kadangi daug ir kitų tyrimų dariausi, tačiau noriu paklausti, kaip galima sumažinti cukraus kiekį kraujyje? Ūgis 175 cm, svoris 65 kg. Emilė, 17 m.

© Graphicstock.com

Atsako gydytojas endokrinologas Andrej Levinger

Sumažėjus cukraus kiekiui kraujuje iki 3, atsiranda sąmonės sutrikimas, o iki 2 - gali ištikti koma ir mirtis, tad mažinti cukraus kiekį kraujuje nepatariu.

Jūsų kraujo tyrimų rezultatai yra normalių svyravimų ribose. Jaunam žmogui dažniausiai išsivysto pirmo tipo cukrinis diabetas, kuris prasideda staiga nuo hiperglikemijos 10-20 mmol/l, acetono kvapo ir nebus nepastebėtas. Labai retai būna įvairūs genetiniai diabetai arba antro tipo diabetas dėl didelio nutukimo. Deja, pagal kraujo tyrimus galima sužinoti tik apie tikimybę susirgti, bet ar taip atsitiks, priklauso nuo Dievo valios.

Patariu turėti aiškų valgymo tvarkaraštį – valgyti bent 4-5 kartus per dieną tuo pačiu laiku. Tai padės išvengti per didelių glikemijos svyravimų.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.