Data: 2020.08.07 15:33
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kaip slaugyti vaiką, jei šeimos gydytojas neišduoda nedarbingumo (slaugos) pažymos?

vlmedicina.lt | 2013-05-20 00:04:30

Birutė Jankuvienė
Birutė Jankuvienė. Gretos Jankutės nuotr.

Klausimas.  Gegužės 16 dieną 3 m. vaikui atlikta adenoidų šalinimo operacija, tai dienai nedarbingumą išrašė operavęs gydytojas (vaikui taip pat išrašyta pažyma iki gegužės 31 dienos neiti į darželį) ir informavo, kad norint toliau slaugyti vaiką reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją (pediatrę). Gegužės 17 dieną kreipėmės į savo šeimos gydytoją, šeimos gydytoja mums pasakė, kad negali rašyti nedarbingumo, kadangi vaikas sveikas (negeria vaistų). Arba aš kažko nesuprantu, arba šeimos gydytoja neteisi. Vaikui dėl darželio nelankymo pažyma išduota  iki  31 dienos, o tėvams nedarbingumo (slaugos) pažymos neišduoda. Po tos operacijos yra surašytos rekomendacijos, ką daryti ir ko nedaryti, tai kaip galima tą savo vaiką prižiūrėti, jei negauni nedarbingumo (slaugos) pažymos?

Atsako šeimos gydytoja Birutė Jankuvienė

 Dažniausiai po adenoidų šalinimo operacijos vaikai išrašomi iš ligoninės pasveikę. Taip būna nurodyta išraše iš ligos istorijos. Jeigu gydęs gydytojas išrašė vaikui pažymą iki gegužės 31 dienos, matyt, vaikučiui buvo dar reikalingas ambulatorinis gydymas. Todėl ir vienam iš tėvų nedarbingumo pažymėjimas slaugai galėjo būti išduotas iki 14 kalendorinių dienų.

vlmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.