Data: 2020.09.23 23:25
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kaip maitintis pensininkui, sergančiam artritu?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-08-17 00:02:04

Klausimas. Sergant artritu nerekomenduojama valgyti mėsos, pieno produktų, gaminių iš kviečių bei rugių. Lieka riebi žuvis, daržovės. Bulvių, atrodo, irgi geriau nevalgyti. Kuo maitintis eiliniam pensininkui? Alma, 67 m.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Atsako gydytoja dietologė Žana Antonova

Mityba priklauso nuo artrito formos. Tikriausiai Jūs kalbate apie degeneratyvinį artritą - osteoartritą.

Sergančiųjų osteoartritu mityba turi atitikti sveikos mitybos rekomendacijas. Nėra jokios specialios dietos ir nevalgyti išvardintų produktų nėra tikslo. Apribojus savo mitybą galima tik pabloginti būklę (pvz., pieno produktai - puikiausias vitamino D šaltinis. Šio vitamino stoka siejama su osteoartrito progresavimu), nes tik subalansuota ir įvairi mityba suteiks visus vitaminus, mineralus, antioksidantus ir kitas maistinės medžiagas, būtinas organizmui.

Sergant šia liga labai svarbus faktorius yra svoris. Esant antsvoriui (KMI didesnis nei 25) pirmiausia rekomenduotina mažinti svorį, kadangi papildomi kilogramai apkrauna sąnarius.

Taip pat nepamirškite reguliariai mankštintis.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.