Data: 2020.07.09 21:37
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Kaip atsiriboti nuo stresą keliančio negatyvo?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-10-29 00:02:34

Klausimas. Kaip atsiriboti nuo negatyvo, kuris kasdien plūsta į mane iš artimo žmogaus (mamos)? Tai kelia nuolatinį stresą, gyvenu apimta įtampos, nerimo, baimės. Asta, 52 m.

© Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako psichologė Viktorija Gončarova

Atsiriboti nuo negatyvo įmanoma dirbant su savimi mentaliniu, tai yra minčių, lygiu. Rekomenduočiau pradėti nuo ryto organizavimo: atsibudę pagalvokite, ką norėtumėte palinkėti sau: drąsos, meilės, supratimo ir t.t. Ir palinkėkite. Palinkėjimą nusiųskite savo artimiems žmonėms ir kolegoms. Norint pajusti rezultatą, verta tai daryti 21 dieną.

Kad nesureikšmintumėte mamos skleidžiamo negatyvo ir nemalonių komentarų, verta įsivaizduoti, kad Jūsų mama - tai maža mergaitė iki 7 metų. Vaikams lengviau atleidžiama.

Jūsų gyvenimo situacija pasikeitė ir tai, ką darėte anksčiau, nebepadeda, verta mokytis gyventi kitaip. Kad numalšintumėte įtampą ir pajaustumėte gyvenimo džiaugsmą, pradėkite skirti laiko sau. Pavyzdžiui, kiekvieną dieną po 20 min. sportuoti, vaikščioti. Savaitgalius praleiskite turiningai - nueikite į koncertą, parodą. Gal turite draugų, kurie sugeba džiaugtis gyvenimu, - pasimokykite iš jų. Malda, meditacija, gamta, muzika - tai vaistai sielai.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.