Data: 2020.09.30 18:12
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ką valgyti, kad geriau miegotumėte

Šaltinis: Delfi | 2016-06-27 11:39:29

Kas gi to nežino: po itin įtemptos darbo dienos kelias valandas vartaisi lovoje ir niekaip negali užmigti. Kovoje su miego sutrikimais jums pagelbėti galėtų šie keli produktai, rašo bunte.de.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Ar tai būtų neramus miegas, ar kelias valandas trunkantis vartymasis lovoje, išties mažiau kas nervina labiau nei negalėjimas užmigti pervargus. Tie, kam tai pažįstama, neabejotinai jau bus išbandę vieną ar kitą kovos su miego problemomis metodą: avių skaičiavimas, meditacija ar šiltas pienas. Nepaisant visų pastangų, kartais šioje situacijoje negali padėti niekas. Tokiu atveju pats metas atidžiau pažvelgti į jūsų mitybos įpročius, nes tai miegą veikia labiau nei mums atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Ar gaunate pakankamai magnio?

Magnio turintys produktai skatina sveiką miegą, nes ši medžiaga yra atsakinga už mūsų raumenų ir nervų ląstelių stabilizavimą ir nuraminimą. Taigi, geriausia magnį gauti valgant daug moliūgų sėklų, žuvies, kakavos ar burnočių

Valgykite daug vyšnių, ypač „Montmorency“ veislės

Valgant vyšnias galima įveikti miego sutrikimus? Skamba keistai, tačiau, pasirodo, tai labai veiksminga priemonė! Pasak mokslininkų, jūsų miego trukmę ir kokybę gerina pirmiausia „Montmorency“ veislės vyšnios. Kodėl? Pasirodo, organizmo miego ir budravimo ritmui daug įtakos turi miego hormonas melatoninas. „Montmorency“ vyšniose yra ypač daug natūralaus melatonino, todėl valgant šias saldžias uogas teigiamai veikiamas užmigimo procesas ir miegama kur kas giliau.

Valgykite vakarienei daug baltymų

Tai turėtų būti sveiki ir daug baltymų turintys maisto produktai, tokie kaip žuvis, vištiena, riešutai ar lęšiai. Kodėl? Nes šie produktai geriausia aprūpina mūsų organizmus triptofanu. Kad gamintųsi melatoninas, mūsų organizmui reikia serotonino hormono. Šis hormonas sudarytas be kita ko ir iš komponentų, kuriuos mes gauname su maistu. Vienas iš šių komponentų ir yra triptofanas – viena pagrindinių amino rūgščių, kurių pats organizmas pasigaminti negali! Štai kodėl turėtumėte valgyti pakankamai baltymų turintį sveiką maistą, ypač vakarais.