Data: 2020.08.06 22:59
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Išsimaudžius niežti kūną

vlmedicina.lt | 2015-09-23 00:02:45

Klausimas. Jau 4-5 metai apie 15 min. po maudymosi drungnu ar šaltu vandeniu stipriai niežti visą kūną. Bėrimų, paraudimų nėra. Taip būna ne ištisus metus, tik vasaros pabaigoje ir rudenį. Po maudymosi karštoje vonioje niežulio nebūna. Kokios priežastys? Ką daryti? Remigijus, 53 m.

Niežulys
Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

Atsako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Odos ir venerinių ligų klinikos doc. dr. Vesta Kučinskienė

Jūsų niežėjimo priežastys nėra aiškios. Jį galėtų sąlygoti gretutinės ligos ar vaistai, gal jų vartojate? Kokiame vandenyje maudotės, ar tai natūralus vandens telkinys, ar baseinas? Ar naudojate kokias prausimosi priemones, kurios galėtų alergizuoti odą tuo metu? Gal yra šalčiui alergija?

Jei niežėjimas ilgai neužsitęsia, galima tuo metu išgerti antihistamininių vaistų, po prausimosi naudoti neutralius drėkinančius kremus. Geriausiai atvykti pasikonsultuoti su dermatovenerologu arba alergologu (reikia išsiaiškinti, gal yra kokia gretutinė odos būklė).


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.