Data: 2020.08.12 06:43
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Išsigydžius bakterinę vaginozę – Bartolinio liaukų uždegimas?

vlmedicina.lt | 2013-10-22 00:02:09

Klausimas. Man ant lytinių lūpų išsigydžius bakterinę vaginozę (nežinau, ar čia susiję) atsirado toks kaip guziukas, skauda tik paspaudus. Ar čia gali būti Bartolinio liaukų uždegimas? Ar jis gali praeiti savaime? Emilija, 25 m.

Rita Banevičienė
Rita Banevičienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Atsako gydytoja akušerė ginekologė Rita Banevičienė

Tiek bakterinės vaginozės, tiek Bartolinio liaukų uždegimo etiopatogenezėje pagrindinį vaidmenį vaidina bakterijos. Todėl  ligos gali būti susijusios ir ypač tuo atveju, jei bakterinė vaginozė buvo gydyta vietiškai veikiančiais preparatais. Jeigu skausmingas guziukas lokalizuojasi didžiųjų makšties prieangio liaukų projekcijoje (o tai įvertinti gali tik specialistas jus apžiūrėjęs), tai gali būti Bartolinio liaukų uždegimas. Esant palankiai jo eigai, uždegimas praeina savaime. Tačiau uždegiminiam sekretui užkimšus liaukų lataką, klinika būna audringa: liauka padidėja, tampa labai skausminga, kyla kūno temperatūra, krečia šaltkrėtis. Tokiais atvejais neišvengiama chirurginė intervencija.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.