Data: 2020.08.11 04:26
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Išorinis otitas: ar nėštumo metu uždegimas neatsinaujins?

vlmedicina.lt | 2013-09-24 00:02:09

Klausimas. Prieš gerą pusmetį sirgau išoriniu otitu, atliktame pasėlyje išaugo S. aureus (atsparus penicilinui, jautrus amoksicilinui, tetraciklinui ir kitiems antibiotikams), tačiau dėl tam tikrų priežasčių antibiotikų kurso nesugėriau ir išsigydžiau paskirtu FucidinH tepalu (simptomai dingo). Dabar ketinu pastoti ir nerimą kelia, kad uždegimas atsinaujins nėštumo metu. Kaip turėčiau elgtis? Dabar sugerti antibiotikų kursą tikriausiai nebetikslinga? Ar nėštumo metu galima vartoti FucidinH ausies landai tepti? Aurelija, 26 m.

Ausis
Genovaitės Privedienės nuotr.

Atsako gydytojas otorinolarigologas Dainius Guzevičius

Dažniausia išoriniam otitui išsivystyti, be bakterijų, reikalinga dar ir mikrotrauma krapštant, valant ausis. Nekomplikuoti atvejai, kaip kad ir jūsų atveju, sėkmingai gydomi vietiškai. Sudėtinis FucidinH tinkamesnis tais išorinio otito atvejais, kai vargina niežėjimas. Kitais atvejais galima naudoti Fucidin, kuris tikrai saugus nėštumo metu. Nereikėtų iš anksto pradėti nerimauti, kas būtų, jeigu būtų, juolab kad jūs turite malonesnių rūpesčių šiuo metu.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.