Data: 2020.08.08 11:58
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Išbuvus vandenyje 5 min. – svaigsta galva, trūksta koordinacijos

vlmedicina.lt | 2014-12-11 00:02:01

Klausimas. Esu aktyvus žmogus, sportuojantis. Vienas iš mano pomėgių - nardymas. Be trenerio ar kitų patarimų treniruojuosi kuo ilgiau išbūti be deguonies. Prieš savaitę be deguonies išbuvau 5 min., prieš jas dar 3,50 du kartus. Po šių 5 min., kai įkvėpiau oro, negalėjau nė pajudėti, apėmė geras jausmas, nemoku net paaiškinti, koks. Jis lydėjo mane ir kitą dieną, tiesiog užeina ir praeina. Nuo to laiko man pradėjo lyg suktis galva, trūkti koordinacijos, nuolat ima žiovulys, ir visą laiką taip nuo ryto iki vakaro. Tai man kelia nerimą. Kodėl taip yra, ką daryti? Simas, 23 m.

Albinas Stankus
Albinas Stankus. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako gydytojas neuropatologas, psichofiziologas doc. dr. Albinas Stankus

Pirmiausiai, sunku suprasti, dėl ko kuriama sau kraštutines organizmui sąlygas, ypač galvos smegenų būklei. Galvos smegenys neturi nei gliukozės, nei deguonies atsargų ir funkcionavimas be jų galimas tik 5 minutes, po to vystosi išemijos židiniai. Galimas net insultas. Tai patvirtina atsiradęs svaigimas, žiovulys. Manau, reikia kreiptis į neuropatologą, gal atlikti tomografiją. Paskatinti gliukozės įsisavinimą kartu su vitaminu B1. Sekti, kad nenukristų kraujo spaudimas.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.