Data: 2020.07.12 09:12
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Iš nosies teka bespalvis skystis

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2018-06-06 11:56:30

Klausimas. Turiu amžiną slogą. Dabar kokį mėnesį kartais pasilenkus iš kairiosios šnervės pradeda tekėti bespalvis skystis. Kas tai? Alfonsas.

© Graphicstock.com

Atsako gydytojas otorinolaringologas Dainius Guzevičius

Geriausia būtų, esant galimybei, "prilašinti" iš nosies lašančio skysčio į buteliuką ir atiduoti į laboratoriją, kad ištirtų. Keblumas tas, kad norint gauti patikimą atsakymą, skystį tyrimams reikia priduoti kaip galima greičiau. Minimos vandeningos išskyros dažniausiai būna serozinis sekretas, ištekantis iš kokio sinuso (ar kokių sinusų) palenkus galvą. Jei nėra nosies polipų ar ženklaus nosies pertvaros iškrypimo, galinčių sąlygoti padidėjusią nosies gleivinės sekreciją, galima panaudoti steroidinių purškalų į nosį.

Kartais laboratorijos rezultatai padeda diagnozuoti rinolikvorėją - iš nosies gali "lašėti" prasisunkiantis smegenų skystis, likvoras. Tokiais atvejais papildomai atliekamas kontrastinis tyrimas likvorėjos vietai nustatyti ir chirurginė operacija jai sustabdyti.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.