Data: 2020.07.09 21:01
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Inervacinis akies sutrikimas, platesnis akies plyšys

vlmedicina.lt | 2015-01-13 00:02:56

Klausimas. Kaip gydyti akies vegetacinį inervacinį sutrikimą? Diagnozę nustatė, bet vaistai išrašyti nuo depresijos - nortriptilinas, kurio negaliu vartoti, nes nebeužmiegu naktimis (vartoju nakčiai vieną tabletę 0,25 mg). Praeitais metais buvo kairės akies virusinis uždegimas, po poros mėnesių tos akies plyšys tarp vokų tapo platesnis. Okulistas šiemet pasakė, kad yra neuralgija, neurologas sakė, kad yra likęs po virusinio uždegimo vegetacinis inervacinis akies sutrikimas. Užsimerkiant tos akies vokas vėliau užsimerkia negu dešinės akies. Taip tęsiasi jau daugiau kaip pusantrų metų. Lidija, 62 m.

Albinas Stankus
Albinas Stankus. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako gydytojas neuropatologas, psichofiziologasdos. dr. Albinas Stankus  

Galimi trys variantai.

1. Virusas truputį pažeidė nervą, kuris valdo vokų judesius, ir čia gali padėti tik vitamino B1 didesnės dozės.

2. Galiu įtarti Hornerio sindromą, kai yra pažeistas dėl tos pačios priežasties šalia stuburo esantis nervinis rezginys (g.stellatum). Gali būti ir stuburo kaklo dalies sutrikimai. Abiem atvejais gali padėti priešuždegiminis gydymas (net aspirinas).

Reikia ištirti kaklo dalies stuburą (rentgenas).

3. Be to, gali būti ir dėl skydliaukės hiperfunkcijos (skiriamas tiroksinas padidina akies plyšį), o asimetrija yra vėl dėl virusinės priežasties, kaip komplikacija.Gali padėti adatų terapija.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.