Data: 2020.09.26 00:49
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Gydymo įstaigos jau gali pirkti vaistus pigiau

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija | Šaltinis: vlmedicina | 2017-11-17 13:44:50

Nuo šių metų lapkričio 1 dienos gydymo įstaigos turi teisę įsigyti registruotus vaistinius preparatus, paženklintus užsienio kalba. Tikimasi, kad ši naujovė leis gydymo įstaigoms įsigyti vaistus mažesnėmis kainomis ir užtikrins nenutrūkstamą tolygų tiekimą.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

„Iki šiol pagal teisės aktus visiems vaistams galiojo reikalavimas, kad jų pakuotės bei informaciniai lapeliai būtų lietuvių kalba. Nuo šiol gydymo įstaigoms bus taikoma išimtis ir vaistus jos galės pirkti pakuotėse užsienio kalbomis. Tai leis vaistus įsigyti pigiau, nes nebereikės specialiai spausdinti lietuviškų pakuočių bei informacinių lapelių“, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė.

Pasak jos, šios srities išsilavinimą turintiems žmonėms tikrai nėra reikalingi vaistų pakuotės lapeliai. Tokie lapeliai skirti vaistus vartojantiems pacientams, o kompetentingas medicinos personalas vadovaujasi jiems specialiai parengtais informacijos šaltiniais.

Įvedus išimtį dėl vaistų pakuotės ženklinimo ir pakuotės lapelių parengimo lietuvių kalba, gamintojams nebereikia investuoti papildomų lėšų į lietuviškų pakuočių gamybą ir ilgalaikėje perspektyvoje tai turės finansinį poveikį, leisiantį gydymo įstaigoms įsigyti tuos pačius vaistus už mažesnę kainą.

Ši išimtis taikoma išskirtinai tik gydymo įstaigoms, siekiant sumažinti joms finansinę naštą. Tuo tarpu vaistai, kuriuos vaistinės parduoda pacientams, ir toliau turi būti teikiami pakuotėmis lietuvių kalba ir su informaciniais lapeliais lietuvių kalba.