Data: 2020.10.01 05:51
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Gripo proveržis registruotas iš karto visose 10-yje apskričių

LRT radijas | Šaltinis: lrt.lt | 2018-01-31 11:16:20

Specialistai teigia, kad sergamumas gripu ir peršalimu ūmiai išaugo visose apskrityse. Gripo epidemijos paskelbtos jau devyniose savivaldybėse. Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėjos Daivos Razmuvienės, sergančiųjų gripu skaičius šalyje yra išaugęs beveik keturis kartus.

© VLMEDICINA.LT

„Vienas iš tokių seniai pasitaikiusių, sakyčiau, sergamumo reiškinių, kad praėjusią savaitę gripo ir peršalimo ligų skaičius registruotas iš karto visose 10-yje apskričių. Kaip mes sakome, kadangi gripo simptomai prasideda ūmiai, tai ir šiais metais sergamumas visose srityse prasidėjo ūmiai. Šiandien laukiame dar kitų savivaldybių informacijos, manau, kad epidemijų skelbimo procesas tikrai plis. Sergančiųjų gripu atvejų skaičius yra išaugęs beveik keturis kartus, o peršalimo ligų – beveik du kartus. Savaitės eigoje skaičiai tikrai yra gana dideli“, – pastebi D. Razmuvienė.

Nuo trečiadienio gripo epidemija skelbiama Panevėžyje. Gripo epidemiją jau yra paskelbusios ir Kauno miesto, Jonavos, Prienų, Ukmergės, Raseinių, Švenčionių, Kėdainių rajono, Birštono savivaldybės.