Data: 2020.07.09 07:50
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Gerklėje nuolat kaupiasi išskyros

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-09-07 09:41:34

Klausimas. Visą dieną kaupiasi išskyros gerklėje, jas turiu pastoviai ryti kas 1-2 minutes. Ryte atrodo, jog viskas būna subėgę į nosį, tačiau dienos eigoje vėl pasipila žemyn. Gerklė nuo pastovaus rijimo reflekso skausminga ir paraudus. Slogos nėra. Skauda ausis dažnai. Buvau pas LOR, įtaria refliuksą, tačiau po dviejų savaičių vaistų ir mitybos kurso jokių pokyčių. Taip pat iš rentgeno nuotraukos matyti sinusito užuomazgų, tačiau LOR patikino, jog nieko rimto. Kokia dar liga čia galėtų būti? Atrodo, vieną dieną paspringsiu aš tomis išskyromis, kol gydytojas eksperimentiniu būdų nustatys, kas čia per liga. Eglė, 26 m.

© Graphicstock.com

Atsako Kauno klinikų gydytoja pulmonologė doc. dr. Kristina Biekšienė

Jei tos išskyros nuteka ir viršaus - tai yra nutekėjimo iš viršutinių kvėpavimo takų sindromas, kurio priežastis yra sinusitai, įvairios priežasties slogos. Jei Jūs atsipilate - tada priežasties reikia ieškoti virškinamajame trakte. Manau, reikėtų išsamios III lygio LOR gydytojo specialisto konsultacijos.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.