Data: 2020.07.08 11:15
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Gerklėje – deginančios gleivės, skrepliai

vlmedicina.lt | 2013-12-05 00:02:04

Klausimas. Jau aštuonerius metus sergu refliuksu, skrandžio išvaržos neturiu, bet skrandžio vožtuvas nesandarus. Nepasakyčiau, kad labai kyla rūgštis, bet pavalgius ar ko nors išgėrus galiu atpilti maistą, todėl gydytojai skiria rūgštingumą mažinančius vaistus, aš juos geriu nuolat ir sąžiningai. Prieš pusantrų metų gerklėje atsirado kažkokios deginančios skausmingos gleivės, bet tos gleivės tikrai ne rūgšties pavidalu. Su šiomis gleivėmis atsirado kosulys ir gerklės skausmas. Kosėjant atkosėju tamsiai pilkus ir rudos spalvos skreplius, temperatūros neturiu. Kreipiausi į gydytojus, padarė krūtinės ląstos rentgeno nuotrauką, skrandžio endoskopinį tyrimą ir loristai apžiūrėjo gerklę, pasakė, kad viskas yra norma, bet man nuo to nė kiek nepalengvėjo. Pastarųjų keletą mėnesių skrepliuose pastebėjau juodų plaukelių nuo 0,2 cm  iki 1 cm  ilgio. Ar vertėtų sunerimti? Ar reikėtų kokių nors papildomų tyrimų, ar čia viskas nuo refliukso? Sigitas, 31 m.

Skrandis
© Fotolia.com

Atsako LSMUL Kauno klinikų gydytojas gastroenterologas Juozas Kupčinskas

Dalis sergančių gastroezofaginio refliukso liga (GERL) pacientų tipinių šios ligos požymių nejaučia. Sergant GERL, deginimo jausmo ar atpylimo rūgščiu turiniu galima ir nejausti, tačiau skrandžio turinys vis tiek žaloja stemplės ir aukščiau esančių organų (pvz., gerklų) gleivinę. Pacientams, sergantiems GERL, po viršutinių kvėpavimo takų virusinių infekcijų kosulys gali užsitęsti ilgiau dėl papildomo gerklų dirginimo. GERL ligos metu plaukelių gleivėse neturėtų būti. Išsamius atsakymus turėtų pateikti gydantis šeimos gydytojas arba gydytojas gastroenterologas.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.