Data: 2020.09.22 04:12
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Emigravusių medikų Kalėdos: darbe, gimtinėje arba svetur, bet su lietuviškomis tradicijomis

Liepa Sveikatytė | Šaltinis: vlmedicina | 2017-12-23 00:02:46

Kalėdos – jau ant nosies. Namuose po žaliaskarėmis sutupdytos supakuotos dovanos, o po namus netrukus ims sklisti Kalėdų stalui ruošiamų patiekalų kvapas. Didžiąsias metų šventes jau pasirengę sutikti ir emigravę Lietuvos medikai. Kai kurie iš jų skubės švęsti į gimtinę, kai kuriems teks dirbti, o kai kurie, išlaikydami lietuviškas tradicijas, sutiks šventes svetur.

Kristina Korsakė su šeima. Asmeninio archyvo nuotr.

 

Sutiks Lietuvoje

Jungtinėje Karalystėje dirbantis lietuvis gydytojas neurologas Tadas Žuromskis sako, kad didžiausias metų šventes, nors ir gyvenantis emigracijoje jau 13-us metus, švenčia tradiciškai Lietuvoje.

„Šios Kalėdos – ne išimtis“, – šypsosi T. Žuromskis. Per Kūčias, anot jo, viskas bus pagal giliausias lietuviškas tradicijas – 12 patiekalų, ant stalo tarp jų būtinai bus ir silkės. „O kaip be jos? Dar ir virtinių, šližikų ir aguonpienio!“ – pasakoja T.Žuromskis.

Tadas Žuromskis. Asmeninio archyvo nuotr.

Į Lietuvą švęsti skuba ir Darius Mardosas, vienos didžiausių psichiatrijos klinikų Danijoje vadovas, Danijos lietuvių bendrijos pirmininkas. „Sutiksiu šv. Kalėdas ir Naujuosius metus su artimaisiais Vilniuje“, – lakoniškas buvo D.Mardosas.

Darius Mardosas. Asmeninio archyvo nuotr.

 

Stengiasi išlaikyti lietuviškas tradicijas

Lietuvą 2010 m. palikusi gydytoja, kuri šiuo metu dirba Vokietijoje, Kristina Korsakė – kraujagyslių chirurgė, praėjusiais metais šioje šalyje baigusi rezidentūrą. Moteriai ir jos artimiesiems Kalėdos – šeimos šventė.

„Šiemet per šventes mūsų namai Vokietijoje bus pilni artimiausių žmonių. Kūčios ir Kalėdos paprastai būna lydimos pakilios šventinės nuotaikos, jaudulio, skubėjimo ir ruošimosi. Per šventes namai kvepia pyragais, cinamonu, ištraukiame gražiausias staltieses, visuose namuose dega žvakės“, – pasakoja K. Korsakė.

Kūčių dieną jos šeimoje papuošiama gyva eglutė ar jos šaka. Eglutės ir miško kvapas, anot jos, pats kalėdiškiausias.

„Prie stalo susėsime su vaikais, seneliais, atvažiuos ir sesuo su šeima. Kūčių vakarienė pas mus tradiciška, su dvylika patiekalų. Stengiamės išlaikyti lietuviškas tradicijas, kurios kuo toliau, tuo labiau susimaišo su vokiškomis, vaikai to mokosi mokyklose“, – sako K. Korsakė.

Patiekalų ruošimą Kristina dalijasi su mama, paskutiniais metais, ypač prie pyragų ir sausainių kepimo mielai prisideda ir vaikai.

„Kalėdinėmis dovanomis paprastai keičiamės jau Kūčių vakarą ir nebelaukiame Kalėdų ryto“, – teigia K. Korsakė.

Emigravusi lietuvė pasakoja, kad per šventes būtinai pasikels ant netoliese esančio Brocken kalno slidinėti, čiuožinėti ar pasivažinėti rogutėmis.

„Naujųjų metų sutikimui tokios didelės reikšmės neteikiame. Juos sutinkame taip pat šeimos ar artimiausių draugų rate“, – sako lietuvė.

Ateinantiems 2018 metams ji visiems linki sveikatos, santarvės ir pusiausvyros tarp darbų ir namų. „Tiesiog gerų ateinančių metų!“, – linki K. Korsakė.

Šventės – darbymetis

Didžiąsias metų šventes sutikti darbe žada Jungtinėje Karalystėje dirbantis lietuvis gydytojas kardiologas medicinos mokslų daktaras Audrius Šimaitis.

Dr. Audrius Šimaitis. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

„Per Kalėdas aš budėsiu, ir dažniausiai tuomet būna gana daug darbo“, – lakoniškas buvo A. Šimaitis.

Vokietijoje dirbantis lietuvis medikas Evaldas Kaulinis taip pat sako, kad šventės, kaip ir daugeliui medikų, - darbo metas.

„Šiais metais Kalėdas sutiksiu darbe. Kaip ir priklauso vokiškai, valgysime su kolegomis dešreles“, – nusijuokia lietuvis.

Grįžęs namo su šeima jis sės prie tradicinio šventinio stalo. Naujieji, žinoma, jau bus laisvi nuo darbų ir juos vyras žada sutikti draugų būryje Drezdene.

„Visiems kolegoms palinkėčiau sėkmės ir sveikatos, nes tik jų dėka ši sulūžusi lietuviška sveikatos sistema dar gyvuoja. Dar kolegoms linkiu teigiamų pokyčių ir to, kad mūsų valdantieji pagaliau atvertų akis ir suprastų, jog artėja labai didelės problemos, kai daugelis medikų dekompensuos“, – kalba E. Kaulinis.

Su šventėmis visus jus, mielieji skaitytojai, sveikina portalo VLMEDICINA.LT kolektyvas. Būkime laimingi, būkime sveiki.