Data: 2020.08.04 02:51
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Dyla dantys. Ar tai natūralus procesas?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2019-03-12 14:05:21

Klausimas. Noriu pasiteirauti apie dantų dilimą, nusišlifavimą bėgant metams. Pastebėjau, kad tiek apatinių, tiek viršutinių dantų galūnėlės yra šiek tiek padilusios. Dantis prižiūriu, juolab 1-2 kartus per metus atliekama burnos higiena. Ar tas dilimas - normalus fizikinis amžiaus procesas? Artūras, 26 m.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Atsako burnos higienistė Gitana Rėderienė

Dėl kramtymo dantų kramtomieji paviršiai natūraliai bėgant metams dyla. Šis procesas gali būti greitesnis, jei dantų sąkandis netaisyklingas, jei žmogus turi žalingą įprotį griežti dantimis ar dėl kitų priežasčių. Profesionalios burnos higienos procedūros neturi tiesioginio ryšio su dantų nudilimu, tačiau specialistas, atliekantis šią procedūrą, gali pagelbėti, jei išsivysto dantų jautrumas. Reguliariai lankantis pas odontologą galima tikėtis, kad patologinis nudilimas bus pastebėtas bei pasiūlytas sprendimas šiai problemai spręsti .

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.