Data: 2020.09.26 01:48
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Didžiausios Baltijos šalių ligoninės susitarė dėl bendradarbiavimo

Kauno klinikų informacija | Šaltinis: vlmedicina | 2017-06-02 11:30:26

Šią savaitę Rygoje, Paulo Stradinio klinikinėje universitetinėje ligoninėje, buvo pristatytas naujas korpusas. Į jo atidarymo šventę susirinko svečiai iš Lietuvos ir Estijos didžiausių universitetinių ligoninių. Po iškilmingo atidarymo Paulo Stradinio klinikinės universitetinės ligoninės atstovai su Kauno klinikomis ir Tartu universitetine ligonine pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama skatinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos gydytojų bei darbuotojų bendradarbiavimą, dalijamasi patirtimi, ateities projektų vystymą.

Kauno klinikų nuotr.

„Tai svarbus ir įsimintinas žingsnis ligoninių gydytojams ir darbuotojams. Tokie įvykiai, kuomet Lietuvos, Latvijos ir Estijos didžiausios universitetinės ligoninės susitaria dėl glaudesnių ateities projektų ir patirties dalijimosi, padeda tobulėti, tapti dar pažangesniais ir atviresniais ne tik Baltijos šalių, tačiau ir pasaulio kontekste. Mūsų ligoninės specialistams padedant, sutarėme bendradarbiauti vystant širdies ir kepenų transplantacijas. Taip pat aptarėme bendradarbiavimo galimybes su Tartu ligoninės vadovais vystat e. sveikatos projektus. Stengsimės skatinti darbuotojų mainus bei vizitus, keisimės informacija ligoninėms naudingose srityse, tarpininkausime padalinių lygmens derybose ir susitarimuose“, – mintimis apie pasirašytą sutartį dalinosi Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

Dar šiais metais Latvijos delegacija lankėsi bei žavėjosi Kauno klinikomis, lygino abiejų universitetinių ligoninių panašumus, veiklos sritis. Latvijos Medicinos tarybos vadovas profesorius Peteris Stradinsas tuomet liko sužavėtas Kauno klinikų valdymo struktūra. „Matome, kad turime daug panašumo, todėl norime pasisemti žinių bei gerosios praktikos iš jūsų efektyvaus struktūrinio valdymo bei mokslinių projektų vykdymo. Esame dėkingi, jog turime galimybę apsilankyti Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir Kauno klinikose – jūsų organizaciniai sugebėjimai valdant tokio dydžio ligoninę stebina ir yra verti pagarbos“.

Išsipildė ir Kauno klinikų Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovo prof. Rimanto Benečio žodžiai dėl tarpusavio bendradarbiavimo. Latvijos svečių vizito metu profesorius teigė: „Esame nedidelės valstybės, todėl norėdamos teigiamų pokyčių, turime bendradarbiauti ir semtis žinių vieni iš kitų“. Klinikos vadovas tuomet taip pat pabrėžė, jog pokyčiai sveikatos srityje turi būti inicijuojami iš vidaus – ligoninių bei jose dirbančių specialistų, jų siūlomų idėjų sujungimo ir realizavimo.Vizito metu šalių delegacijos džiaugėsi, jog pirmo apsilankymo metu aptartas bendradarbiavimas virto realybe.

Kauno klinikų nuotr.

Į Paulo Stradinio universitetinės klinikinės ligoninės filialo atidarymą bei sutarties pasirašymo ceremoniją vyko Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas prof. Rimantas Benetis, Skubios medicinos klinikos vadovas dr. Kęstutis Stašaitis, Ambulatorinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas Šarūnas Mačinskas ir Chirurgijos klinikos gydytojas prof. Juozas Pundzius. Naujame Paulo Stradinio ligoninės filiale įsikurs urologijos, nefrologijos, reumatologijos, laboratorijos, ambulatorijos ir skubios pagalbos centrai. Latvijos ir Estijos ligoninių vadovai, gydytojai ir darbuotojai, svetingai sutikę delegatus iš Lietuvos, džiaugėsi visoms pusėms reikšmingu įvykiu. Vizito metu šalys pristatė svarbiausius ligoninių tikslus bei bendradarbiavimo kryptį ir viziją.