Data: 2020.07.13 15:11
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Dėl ko prakaituoja delnai ir pėdos?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2013-03-18 00:02:23

Klausimas.  Labai dažnai  man prakaituoja delnai ir pėdos, bet prakaitas būna toks šaltas. Ir nesvarbu,  aš gulėsiu, vaikščiosiu ar bet kokia veikla užsiimsiu, man vis tiek prakaituoja delnai ir pėdos šaltu prakaitu. Skydliaukė tirta, viskas normalu, širdis ir plaučiai taip pat normos būklės. Tad kas man galėtų būti? Nuo ko taip prakaituoja delnai ir pėdos? Tomas, 21 m.

Atsako gydytojas endokrinologas Andrej Levinger

Andrej Levinger
Andrej Levinger. Algirdo Kubaičio nuotr.

Prakaitavimą valdo parasimpatinė ir simpatinė  autonominės nervų sistemos, kurių veikla tik dalinai priklauso nuo mūsų centrinės nervų sistemos. Pvz., kvėpuoti galima automatiškai, net negalvojant,  o galima ir sulaikyti kvėpavimą. Prakaitavimas be streso, ir dar šaltas,  rodo parasimpatinės sistemos hiperaktyvumą arba tai tiesiog pusiausvyros sutrikimas galimai dėl dar jauno amžiaus. Subrendus reguliacija pagerės, prakaitavimas liausis, bet virškinimo problemos kamuos visą gyvenimą.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.