Data: 2020.08.05 10:41
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Dažnai šlapinuosi. Ką daryti?

vlmedicina.lt | 2013-02-06 00:04:43

Klausimas. Mane kamuoja šlapimo problemos - dažnai šlapinuosi. Skysčių išgeriu nemažai, dariau šlapimo tyrimus - nieko neranda. Šlapinantis neskauda. Šiuo metu išvažiavusi, pas daktarą negaliu nueiti, nes nėra čia normalių, kaip Lietuvoje. Jau ilgokai tai mane kamuoja. Kas tai galėtų būti ir ką daryti, kad padėtų? O grįžus į Lietuvą kur galėčiau persišviesti ar kur reikėtų kreiptis? Aušra, 25 m.

Marius Jasėnas
Marius Jasėnas. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako gydytojas urologas Marius Jasėnas

Pagal aprašytus nusiskundimus panašu į dirgliosios šlapimo pūslės kliniką - reikėtų pasitikslinti simptomus (ar vargina dažnas šlapinimasis naktį su  imperatyvumu, ar kartojasi šlapimo takų infekcijos (o gal anksčiau jos buvo), ar nėra piktnaudžiavimo kava, energiniais gėrimais ir panašiai). Esant dirgliai šlapimo pūslei, atsiranda šlapimo pūslės nervų ir raumenų disfunkcija, dėl to, nepriklausomai nuo to, kiek šlapimo yra šlapimo pūslėje, atsiranda nesulaikomas noras šlapintis. Reikėtų kreiptis į urologą arba ginekologą, kad paskirtų tinkamiausią gydymą - pakoreguotų gyvensenos ypatumus, patartų dėl medikamentinio gydymo, kas dažnai būna veiksminga minėto susirgimo atveju.

vlmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.