Data: 2020.08.06 22:50
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Dažnai išsiplečia, pamėlynuoja venos

vlmedicina.lt | 2014-02-26 00:02:41

Klausimas. Man dažnai išsiplečia, sukietėja ir pamėlynuoja venos, ypač ant pėdų ir plaštakų, o po kiek laiko vėl susitraukia. Anksčiau nieko panašaus nebūdavo, esu sveikas, sportuoju. Kartais taip nutinka, kai išgeriu kavos ar einu į pirtį. Ar tam gali turėti įtakos nuovargis? Gal sportuodamas persistengiau? Arūnas, 24 m.

Kava
Redakcijos archyvo nuotr.

Atsako Kauno UAB „Signata“ Kuršių klinikos šeimos gydytoja Rūta Račkauskienė

Gėrimai su kofeinu, karštis, toks sportas kaip sunkumų kilnojimas, stovimas ar sėdimas darbas, kuomet ilgai būnama vienoje statinėje padėtyje, suaktyvina venų plėtimąsi. Polinkis sirgti varikoze dažnai yra paveldimas, todėl reikėtų pasidomėti, ar kam nors giminėje (tėvams, seneliams, tetoms, dėdėms) nėra išsiplėtusios venos. Paveldėjimo rizikos išvengti negalima, tačiau kai kuriuos veiksnius galime kontroliuoti – riboti kofeino kiekį, rinktis tokį sportą kaip plaukimas, važinėjimasis dviračiu, vaikščiojimas, bėgimas, per ilgai neužsibūti pirtyje.

VLmedicina

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.