Data: 2020.07.15 12:26
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Bilirubinas šlapime. Ar susirūpinti?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2018-11-19 10:01:58

Klausimas. Teigiama, jog bilirubino šlapime neturi būti. Ar reikia susirūpinti, jei suaugusiam žmogui bilirubino rasta +1. Šlapimas dieninis. Ačiū. Daiva, 49 m.

Gintarė Martynaitienė. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Atsako gydytoja nefrologė Gintarė Martynaitienė

Bilirubino šlapime neturėtų būti. Jei vis dėlto šlapime randama bilirubino - tai yra visada konjuguota jo forma- tai yra tiesioginis bilirubinas. Jis gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, tokių kaip kepenų, kasos galvutės ligos, tulžies takų obstrukcija, navikai, kraujo ligos, jei vartojami tam tikri medikamentai, ypač jų perdozavus.

Tam tikru ligų atveju (hepatitų bei tulžies takų obstrukcijos atveju) turėtų būti randama ir kepenų fermentų bei konjuguoto bilirubino kraujyje padidėjimas. Todėl radus padidėjusį bilirubino kiekį šlapime, reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad jis įvertintų klinikinę paciento būklę (ar nėra geltos, dešinės pašonės ar pilvo skausmų, karščiavimo), ir esant minėtiems simptomams atliktų kraujo tyrimus (kepenų fermentų, bilirubino bei uždegiminio rodiklio) bei esant reikalui nusiųstų specialisto - gastroenterologo ar chirurgo - konsultacijai.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.