Data: 2020.08.12 07:19
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Artroskopijos technikos europiečiai mokėsi iš uostamiesčio gydytojo

2012-07-26 14:32:34

Į liepos 17-19 dienomis Jorke (Anglijoje) vykusius artroskopijos kursus pasidalyti savo patirtimi su Europos gydytojais buvo pakviestas ir Klaipėdos universitetinės ligoninės Sporto traumų sektoriaus vedėjas Markas Fiodorovas.

Laboratorija

Medicininę įrangą, implantus kuriančios kompanijos „Smith&Nephev“ įkurtoje didžiausioje Europoje mokomojoje bazėje, prijungtoje prie Jorko universiteto,  gydytojas ortopedas traumatologas M. Fiodorovas dvi dienas mokė kolegas kelio ir peties sąnario gydymo paslapčių.

„Dalyvauti šiuose kursuose ir mokyti kolegas man buvo garbė ir didelė  atsakomybė. Manau, kad mano patirtis kolegoms buvo naudinga – juk kiekvieno operuojančio gydytojo technika šiek tiek skiriasi“, - sakė gydytojas ortopedas.

 Be jo, kursuose kolegas mokė dar du gydytojai iš kitų Europos šalių -  Lenkijos ir Čekijos.

Intensyvūs kursai – paskaitos, diskusijos, praktinis mokymas -  gausia naujausia artroskopine įranga ir priemonėmis aprūpintame auditorijų ir laboratorijų komplekse vyko tris dienas nuo 8 iki 19 val. Pirmoji diena buvo skirta kelio sąnario, antroji – peties, o trečioji – klubo sąnario patologijų ir traumų gydymo taktikai.

Laboratorija

16 klausytojų turėjo progą stebėti ir patys išbandyti operacines technikas – tam sudarytos kuo puikiausios sąlygos, nes prie kiekvieno laboratorijos staliuko galėjo dirbti ne daugiau nei po du žmones. Praktiniams mokymams buvo naudojamos  negyvų žmonių kūno dalys, kas Europoje yra įprastas dalykas – Lietuvoje tam naudojamos plastikiniai kaulai. 

„Tokie kursai, kur naudojamos negyvų žmonių kūno dalys, duoda daugiausia naudos, nes gali treniruotis nepadarydamas gyvam pacientui jokios žalos. Be to, treniruojantis naudojant plastikinius kaulus ne toks gyvas pojūtis“, - „Vakarų Lietuvos medicinai“ pasakojo M. Fiodorovas. 

Labiausiai, anot pokalbininko,  kolegas domino  naujausios menisko fiksavimo metodikos,  užtikrinančios  patikimą, tvirtą menisko fiksaciją – šias sistemas naudoja ir Klaipėdos universitetinė ligoninė. Nemažai dėmesio skirta įvairiems kryžminių raiščių fiksavimo metodams, peties sąnario operacijos naudojant naujausius, tik šių metų gegužės mėnesį pasirodžiusius rinkoje  implantus – buvo galimybė įvertinti jų privalumus ir trūkumus. 

Kasmetinius artroskopijos kursus, į kuriuos atvyksta kolegos iš Lietuvos ir kaimyninių šalių, kasmet organizuoja ir Klaipėdos universitetinė ligoninė. Šiemet jie vyks rugsėjo mėnesį.

Genovaitė Privedienė

genovaite@vlmedicina.lt