Data: 2020.09.22 04:38
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ar už sieros kamščio išplovimą reikia mokėti?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2020-04-29 10:06:13

Klausimas. Ar sieros kamščio išplovimas iš ausies apmokamas ligonių kasų? Kai kuriose privačiose įstaigose, net jei ten esi prisirašęs prie šeimos gydytojo, ši paslauga kainuoja net 10 eurų. Rimvydas, 42 m.

© Graphicstock.com

 

Atsako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji patarėja Oksana Burokienė

Pirmiausia norėtume paaiškinti, kad sieros kamščio išplovimo procedūra priskiriama šeimos gydytojo kompetencijai. Kai žmogus kreipiasi į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje yra prisirašęs, šeimos gydytojas, įvertinęs jo sveikatos būklę ir nustatęs, jog reikia išplauti sieros kamštį, tai atlieka pats arba paveda tą padaryti slaugytojui. Pabrėžtina, kad tokiais atvejais asmuo papildomai už šios procedūros atlikimą mokėti neturi.

Jei šeimos gydytojas pats sieros kamščio pašalinti negali, tarkime, atvejis sudėtingas ir reikalinga specialisto konsultacija, tuomet pacientui išrašomas siuntimas pas gydytoją specialistą. Žmogus, turėdamas siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai, gali kreiptis į bet kurią asmens sveikatos priežiūros įstaigą, sudariusią sutartį su teritorine ligonių kasa. Šiuo atveju gydytojo specialisto konsultacijos išlaidos bus padengtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo ir pacientas už suteiktą asmens sveikatos priežiūros paslaugą mokėti neturi.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.