Data: 2020.07.13 14:50
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Dantų implantacija - patikimiausias būdas atkurti dantis

Šaltinis: vlmedicina | 2019-09-10 17:06:00

Dantų netekimas yra itin aktuali problema įvairaus amžiaus žmonėms. Tai toli gražu nėra tik senyvo amžiaus žmonių liga, kaip kartais manoma. Iš tiesų dantų netekti galima ne tik dėl senatvės, bet ir dėl netinkamos higienos, ligų, traumų. Ir visai nesvarbu, kokia yra dantų netekimo priežastis, tai visada yra labai nemalonu. Todėl šiuolaikinė odontologija siūlo patikimą ir šiuolaikišką dantų atkūrimą - dantų implantus.

Odontologas Tomas Stumbrys su pacientu. Pranešimo autorių nuotr.

Kokie dantų implantai gali būti?

Jeigu dar nėra tekę susidurti su dantų implantacija, pirmiausia jums bus smalsu sužinoti, kaip vyksta toks dantų atkūrimas. Dantų implantas yra mažas sriegis iš titano, kuris sukurtas tam, kad atkurtų natūralią danties šaknį. Kai netenkama danties, implantacijos metu sriegelis įsriegiamas į paciento žandikaulį ir įsitvirtina taip, kad ant jo būtų galima tvirtinti protezus, vainikėlius ar tiltus. Profesionaliose odontologijos klinikose pacientams dantys atkuriami naudojantis pasaulio rinkoje pripažintais gamintojais. Dažniausiai implantai Vilniuje yra naudojami technologiškai pažengusių ir ypač gerai vertinamų gamintojų:

  • „Straumannn SLActive“ - neseniai Lietuvoje pradėti naudoti dantų implantai, neturintys jokių analogų pasaulyje. Aukščiausios kokybės implantai, kurie ne tik tinkamai prigyja, bet ir nesukelia jokių infekcijų, o pačiam implantui ir ant jo tvirtinamam vainikėliui gamintojas suteikia garantiją.
  • „Neodent“ - tai „Straumann“ gamintojo grupės dantų implantai iš gryno titano, kurie rinkoje vertinami dėl itin gero prigijimo ir aukštos medžiagų kokybės.
  • „Neobiotech“ - dantų implantai, gaminami Pietų Korėjoje. Tai implantai, kurie rinkoje vertinami dėl trumpesnio implanto prigijimo laiko ir unikalaus dizaino. Tai implantai, kurie lengvai atlaiko krūvį ir yra vertinami dėl estetinio vaizdo, tad atkurti dantys atrodo kaip tikri.
  • „Biogenesis“ - dar vienas gamintojas iš Pietų Korėjos, kurio gaminti dantų impantai gali būti taikomi itin plačiai. Iš gryno titano pagaminti implantai dėl skirtingų aukščių srieginės dalies gali būti sriegiami į skirtingas kaulo vietas ir užtikrinti stabilumą visais atvejais. Tai vieni naujausių implantų rinkoje, kurie leidžia implantaciją atlikti itin greitai bei išvengti skausmingų procedūrų.
  • „Dentis“ - šiuolaikiškų implantų gamintojas, kuris rinkoje vertinamas dėl naujausių technologijų taikymo gaminant produkciją. „Dentis“ dantų implantai yra iš gryno titano, todėl pasižymi išskirtine kokybe. SLA implanto paviršius, kuris šiuo metu yra pats moderniausias sprendimas, padidina implanto prigijimo tikimybė ir stabilumo jausmą.
  • „Nobel Biocare“ - tai yra Šveicarijos gamintojas, kurį galima laikyti dantų implantų pradininke. Daugiau kaip 50 metų dantų implantų gaminime besispecializuojanti įmonė šiuo metu viso gyvenimo garantiją savo gaminiams, kuriuos parduoda į daugiau kaip 70 pasaulio šalių.

Ar implantavimas - brangi procedūra?

Tai dažnas klausimas, kurį užduoda žmonės, kuriems pasiūlomas dantų implantavimas. „Mes visuomet parenkame dantų implantus atsižvelgdami į dantų gydymo planą ir pasiūlome pacientui geriausią kainos ir kokybės santykį. Dantų implantavimas yra puiki investicija į gražią Jūsų šypseną. Todėl stengiamės patenkinti klientų lūkesčius ir pasiūlyti jiems patrauklias dantų implantų kainas. Taip pat taikome specialias nuolaidas ir galime pasiūlyti išsimokėjimo paslaugas“, - sako odontologijos klinikos „Papadent“ gydytojas odontologas Tomas Stumbrys. Jis primena, kad implantai tarnauja visą gyvenimą, o kai kurie implantų gamintojų suteikia garantiją netgi tais atvejais, jei implantas neprigytų. Tokiu atveju ne tik implantas, bet ir ant jo tvirtinamas cirkonio keramikos vainikėlis būtų pakeistas nemokamai.

Kada reikalingas dantų implantavimas?

Dantų implantavimas gali būti atliekamas įvairiais atvejais. Odontologijos klinikos „Papadent“ vadovas, gydytojas odontologas T.Stumbrys sako, jog tai plačiai taikoma metodika. Dantų implantavimas atliekamas pacientams, kai šie yra netekę vieno, kelių ar net visų dantų. Kai implantas atkuria vieną dantį, jis užtikrina, kad kiti dantys liktų nepažeisti. Kai atkuriama daugiau ar net visi dantys, implantai pasirenkami dėl savo kokybės. Jie, skirtingai nei pritvirtinami protezai, nesukelia jokių nemalonių jausmų, neerzina ir nedirgina.

Dantų implantai, skirtingai nei kiti dantų atkūrimo metodai, yra patikimas sprendimas net jeigu po dantų netekimo sumenko žandikaulio kaulas. Anksčiau tam reikėdavo pirmiausia priauginti kaulą, o tik tada imtis dantų atkūrimo. Dantų implantai gali būti naudojami ir neatkuriant kaulo. Jų technologija leidžia implantą įsriegti tokiu kampu, kad šis įsitvirtintų toje vietoje, kurioje yra daugiausiai kaulo. Skaitykite daugiau...

Ar dantų implantavimas - sudėtinga procedūra?

T. Stumbrys sako, jog pacientai, kuriems niekuomet nebuvo atlikta dantų implantacija, kartais išsigąsta išgirdę apie tokią procedūrą. Tačiau jis tikina, jog bijoti nėra ko, o pati procedūra nėra tokia sudėtinga, kaip gali pasirodyti. „Šiandien odontologija sparčiai žengia į priekį, todėl galime atkurti dantis net itin sudėtingais atvejais. Pavyzdžiui, kai žmogus netekęs visų dantų. Tam savo klinikoje netgi taikome specialią metodika „All-On-4“, kuri leidžia atkurti dantis per vieną dieną. Taip, tik vienas vizitas, ir Jūs galite džiaugtis spindinčia šypsena“, - sako gydytojas.

 

Reklama