Data: 2020.08.04 06:50
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ar prostatai ir stuburo slanksteliams tirti tinka tas pats tyrimas?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2019-05-16 10:12:47

Klausimas. Ar atlikus prostatos magnetinio rezonanso tyrimą iš turimo vaizdo galima įvertinti juosmeninės dalies stuburo slankstelių pakitimus, ar tam reikalinga atlikti kitą tyrimą? Vaidutis, 64 m.

Artūras Čiuvašovas. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

 

Atsako Respublikinės Klaipėdos ligoninės Radiologijos skyriaus vedėjas gydytojas radiologas Artūras Čiuvašovas

Prostatos magnetinio rezonanso tyrimas yra labai specifinis ištyrimas, sucentruotas į dubens apatinę dalį, todėl įvertinti stuburo juosmeninės dalies diskų būklės šio tyrimo metu negalima. Kartais (priklausomai nuo tyrimo klausimų) atliekama papildoma apžvalginė dubens kaulų seka, tačiau ji nėra informatyvi diskų vertinimui, o skirta kaulinėms metastazėms atmesti. Tad stuburui įvertinti reikalingas atskiras, būtent stuburui skirtas tyrimas su pritaikytomis tam sekomis.

Stuburas tiriamas įvairiais radiologiniais metodais (rentgenologiniu, kompiuterine ir magnetinio rezonanso tomografija), o kokį pasirinkti, kokia tvarka - sprendžia siunčiantis gydytojas.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.