Data: 2020.08.11 06:45
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ar nykstanti inkstų parenchima – nieko tokio?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2020-03-23 11:49:48

Klausimas. Mano mamai 86 metai, bet dar pati vaikšto, apsitarnauja, protauja. Tačiau neseniai padarius echoskopiją šeimos gydytojas pakomentavo, esą nyksta inkstų parenchima. Tačiau tai nieko tokio, tai esą normalu, nieko daryti nereikia. Ar tikrai tokio amžiaus žmonėms tai jau yra normalu? Greta.

Gintarė Martynaitienė. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytoja nefrologė Gintarė Martynaitienė

Jūsų mamytė išties garbaus amžiaus ir amžiniai inkstų pokyčiai tikrai gali būti (su amžiumi inkstai mažėja, mažėja ir veikliųjų inkstų vienetų-nefronų skaičius), bet amžius - ne liga. Kadangi inkstų būklei įvertinti vien echoskopinio tyrimo nepakanka, todėl praėjus koronaviruso grėsmei rekomenduočiau atlikti pas savo šeimos gydytoją papildomus tyrimus (šlapimo tyrimą, kreatininą). Jei būtų rasti patologiniai šių tyrimų pokyčiai, su šeimos gydytojo siuntimu atvykti nefrologo konsultacijai.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.