Data: 2020.07.09 21:21
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ar ne per dažnai aliname save vaistais?

vlmedicina.lt | 2014-12-01 15:42:48

Prancūzų kardiologas, mitybos ekspertas, visame pasaulyje pripažintas prevencinės medicinos specialistas daktaras Frédéricas Saldmannas (Frederikas Saldmanas; g. 1953 m. Paryžiuje), 11-os milžiniško populiarumo sulaukusių knygų autorius, siūlo lengvai prieinamus būdus, kaip panaudoti savo sveikatos kapitalą.

Leidyklos „Tyto alba“ išleistoje Lolijos Spurgienės išverstoje knygoje „Geriausias vaistas – Jūs pats!“ autorius klausia: ar ne per dažnai ir be ypatingos priežasties aliname save vaistais, nepaisydami šalutinio poveikio? Juk mūsų organizmas, nors dažnai to nežinome arba nepaisome, turi neįtikėtinų galių.

F. Saldmannas nesileidžia į teorinius samprotavimus, o paprastai ir sąmojingai, pasitelkęs išsamias žinias (jo literatūros saraše – daugiau kaip 200 rekomenduojamų knygų ir straipsnių), dešimtyje teminių skyrių išdėsto pagrindines sveikatos taisykles, dalijasi savo atradimais, pastebėjimais ir pateikia gausybę konkrečių pavyzdžių.

Geriausias vaistas - jūs pats
Viršelio dailininkė Asta Puikienė

Autorius anaiptol nenusiteikęs prieš savo kolegas medikus ar vaistininkus, nors kai kuriems iš jų vien knygos pavadinimas turėtų nepatikti. Tačiau F. Saldmannas nelinkęs ginčytis. Jo vieninteliai priešai – keletas plačiai paplitusių klaidingų įsitikinimų, o daugiausia – žalingi įpročiai. Jo ginklai – savistaba ir prevencija. Tikslas – sureguliuoti visas sveikatai įtaką darančias sritis – mitybą, svorį, alergijas, miegą, seksualumą, senėjimą ir t. t.

Keli daktaro F. Saldmanno patarimai:

* 30 minučių kasdienės mankštos 40 proc. sumažina pavojų susirgti vėžiu, Alzheimerio, širdies ir kraujagyslių ligomis.

* Juoduoju šimtaprocentiniu šokoladu greitai nuslopinsite alkio jausmą, neviltį ir skausmą.

* Periodiškai pabadavę suaktyvinsite biologinę atmintį, atsikratysite ne tik antsvorio, bet ir reumato, alergijų, astmos.

* Nemėginkite atsimiegoti savaitgalį – tik destabilizuosite savo organizmą.

* Išmokę taisyklingos laikysenos, atsikratysite daugelio virškinimo problemų.

* Laikykitės svarbiausių higienos taisyklių: plaukite rankas, uždarykite tualeto dangtį prieš nuleisdami vandenį, reguliariai keiskite pagalvę, dukart per mėnesį išvalykite šaldytuvą.

* Čiaudėkite į sveikatą.

* Susitikę pažįstamą žmogų – apsikabinkite: tai labai sveika.

* Šypsena sukelkite teigiamas bangas; gera nuotaika užkrečiama.