Data: 2020.08.05 10:06
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ar kraujagyslių pakitimai turi įtakos žemai temperatūrai?

vlmedicina.lt | 2014-03-31 10:03:18

Klausimas. Dėl užsilenkusios kaklo aortos ir nuo gimimo susiaurėjusių kairės pusės kapiliarų galvoje 20 metų vartoju „Hjertemagnyl 150 mg“. Ligą pripažino Vilniaus greitosios pagalbos ligoninės konsultacijų poliklinikos profesoriai. Taip pat vartoju „Vinpocetine 5 mg“. Kasmet darausi kompiuterinius tyrimus – padėtis nesikeičia, bet vaistus Ukmergės neurologas rekomenduoja gerti nuolatos. Jau 6 metus sumažėjusi kūno temperatūra (35,5°C), nuo šalto oro prakaituoju šaltu prakaitu, kad ir kaip šiltai būčiau apsirengusi ir namuose, ir lauke. Praėjusią vasarą išoperuotas vėžys, kadangi už ausies šlapiavo šašelis (I laipsnio, metastazių nėra, bet gali atsinaujinti). Po operacijos pagerėjo, bet dabar vėl šaltai prakaituoju, bijau, kad neatsinaujintų liga. Ar  normalu, kad kūno temperatūra 35,5°C, o jei būna aukštesnė, jaučiuosi prastai? Ar normalu, kad pila šaltas prakaitas? Ar tokia būsena gali būti dėl „Hjertemagnyl 150 mg“ vartojimo, ar dėl pašalinto auglio? Kur man kreiptis dėl tolesnio gydymo? Taip pat mano psichika labai jautri – 37 metus vartoju psichotropikus („Xanax“). Gal tai turi reikšmės žemai temperatūrai? Audronė, 62 m.

 

Virgilijus Grinius
Virgilijus Grinius. Asmeninio archyvo nuotr.

 

Atsako V. Griniaus diagnostinio kabineto „Pulsas“ kardiologas medicinos mokslų daktaras Virgilijus Grinius

Jūs netiksliai aprašėte savo kraujagyslių pakitimus, nes kakle nėra aortos, o kapiliarai galvoje yra tokie maži, kad jų susiaurėjimas nediagnozuojamas. Matyt, yra perlinkusi ar vingiuota slankstelinė ar kuri nors miego arterija. Ligos simptomų gausumas ir kraujagyslių pakitimų stiprumas nelemia gydymo būdo. Neaprašėte nė vieno simptomo, kuris galėtų būti susijęs su  kraujagyslių pokyčiais, tik temperatūros sumažėjimą ir prakaitavimą, o tai gali būti  individualus normos variantas. Jums reikėtų pasikonsultuoti su kitu neurologu, geriausiai turinčiu patirtį III lygio gydymo įstaigoje. Taip pat gerai būtų ir psichologo ar psichoterapeuto konsultacija, nes per 20 metų esate per daug įsijautrinusi (gal visai be reikalo). Abejotina, ar tikrai jums būtinas aspirinas. Dėl odos pakitimų toliau konsultuokitės su tais gydytojais, kurie nustatė ligą ir operavo.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.